Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Bağ-Kur'luların merakla beklediği emeklilik prim gün sayılarının 7200'e düşürülmesine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

En Düşük Emekli Maaşı 10 Bin Lira Yeter mi? Erdoğan'dan Yanıt! En Düşük Emekli Maaşı 10 Bin Lira Yeter mi? Erdoğan'dan Yanıt!

BAĞ-KUR'LULARA MÜJDE: 7200 PRİM GÜNÜ HEDEFLENİYOR!

Bakan Işıkhan, yaptığı açıklamada, "Orta Vadeli Plan'da bu düzenlemeyi hayata geçireceğiz. Onda sıkıntı yok. O söz mutlaka yerine gelecek, ancak bütçe disiplininden uzaklaşmamamız gerekiyor" dedi.

Bağ-Kur'luların yıllarca beklediği bu düzenleme, emeklilik hayallerini süsleyen 7200 prim gün sayısına ulaşma umutlarını artırıyor.

EV KADINLARINA EMEKLİLİKTE PRİM DESTEĞİ GÜNDEMDE!

Kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Işıkhan, ev kadınlarına emeklilik için prim desteği verilmesinin de gündemlerinde olduğunu belirerek, "Gündemimizde var, orta vadede. Madde, madde ele alacağız inşallah. Bütçe disiplinine bağlı olarak bu yıl içinde gerçekleşebilir. Allah nasip ederse enflasyon hedefimizi tutturdukça, refah artışını gerçekleştirdikçe, emeklilik destekleri de artacak" şeklinde konuştu.

İŞ KANUNU İLE İLGİLİ YAPILAN ÇALIŞMALARDA SON DURUM

Bakan Işıkhan'a, iş kanunuyla ilgili yapılan çalışmalardaki son durum da soruldu.

Işıkhan, "İş kanunuyla ilgili güzel ve verimli bir toplantı gerçekleştirdik. İşlemeyen bazı yasalar var, özellikle 19 kanunla ilgili maddeler. Bu maddelerin azaltılması yönünde çalışmalar yapıyoruz. Ancak temel haklar söz konusu olduğu için bu sürecin ne zaman tamamlanacağına dair bir takvim belirlenmemiş durumda. Ancak Sayın Cumhurbaşkanımız da bu konuda ön görüşmelerin gerçekleştiğini ifade etti" dedi.