İstanbul istikametinde seyreden Kuzey Marmara Otoyolu, Dağdibi mevkiinde büyük çaplı bir kazaya sahne oldu. Olay, 3 otobüs ve bir tırın da aralarında bulunduğu 7 aracın karıştığı zincirleme kaza ile gerçekleşti.

Sakarya'daki cinayetin perde arkası: Eşinin videolarını görmüş! 'Pişmanım' Sakarya'daki cinayetin perde arkası: Eşinin videolarını görmüş! 'Pişmanım'

KAZA NEDENİYLE OTOYOLDA ULAŞIM DURDU

Henüz belirlenemeyen bir sebep sonucu gerçekleşen kaza, İstanbul istikametinde ulaşımın tamamen durmasına neden oldu. Karışan araçlardan kaynaklanan enkaz, otoyolun trafiğe kapanmasına yol açtı.

10 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, 59 KİŞİ YARALANDI

Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, kazaya ilişkin önemli bilgileri kamuoyuyla paylaştı. İlk belirlemelere göre, kaza sonucunda 10 kişinin hayatını kaybettiği, 59 kişinin de yaralandığı açıklandı.

8 YARALI DURUMU AĞIR

Vali Karadeniz, yaralılar arasında 8 kişinin durumunun ağır olduğunu belirterek, sağlık ekiplerinin müdahalesinin devam ettiğini ifade etti.

SAĞLIK BAKANI KOCA, OLAYIN SON DURUMUNU PAYLAŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kaza sonrasında yaşanan gelişmeleri kamuoyuna duyurdu. Bakan Koca, "Bu sabah 04.36’da Sakarya Kuzey Marmara Otoyolu Tekeler Mevkiinde meydana gelen zincirleme trafik kazasında 10 kişi olay yerinde hayatını kaybetmiş, 8’i ağır 59 kişi ise yaralanmıştır. Yaralılar 30 ambulans ile hastanelere nakledilmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Tedavileri devam eden yaralıların sağlıklarına kavuşmaları için gereken her şey yapılmaktadır" şeklinde açıklamada bulundu.