TikTok platformunda müstehcen içerikler üreterek gelir elde eden ve aynı zamanda 5 aylık hamile olduğu ortaya çıkan 35 yaşındaki 'Laz Kızı' olarak bilinen G.D., kısa sürede gündem oldu.

Önce boşandığı eşini sonra kendini vurdu Önce boşandığı eşini sonra kendini vurdu

HIZLA ARTAN GELİR

Para karşılığında göğüs dekoltesi vererek izleyicilerinden destek alan G.D.'nin, bir saat içinde 100 bin lira topladığı tespit edildi. Bu durum, yetkililerin dikkatini çekerek olaya müdahale etmelerine neden oldu.

G.D.'NİN EVİNE BASKIN

Yetkililer, skandalın ardından G.D.'nin Kartal'daki evine baskın düzenledi. Gözaltına alınan G.D., işlemleri için Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi.

"MECBUR KALDIM" SAVUNMASI

Ahlak Büro Amirliği'nde yapılan işlemlerin ardından savcılık talimatıyla İstanbul, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilen G.D., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Gazetecilere açıklama yapan G.D., "Mecbur kaldım, 5-6 ayda 100 bin kazandım" dedi.

G.D.'DEN AÇIKLAMA: "PİŞMANIM, BİR DAHA YAPMAM"

Show Haber ekibine konuşan G.D., "1 saatte 100 bin lira kazanmadım. O gün 7 bin 500 lira kazandım. 5-6 ayda 20 bin lira kazanıyordum. Bilerek göğsümü açmadım. Düğmem koptu. Kocam videoda yoktu, kolu çıkmış demek ki... Kocam çok tepki göstermedi. TikTok'tan gelir elde ettiğim için belki. Hamile olduğumu kimse bilmiyordu. Benden daha kötüleri var. Ben en azından kötülük yapmadım. Evimin kirasını karşılayamadım, mecbur kaldım. Pişmanım, bu şekilde asla bir daha yayın yapmam" şeklinde konuştu.

Bu olay, TikTok üzerinden gelir elde eden fenomenlerin yaşadığı etik ve hukuki sorunları da gündeme getirerek dikkat çekti.