Kurtlar Vadisi 'Milli Görüş'çü çıktı

Kurtlar Vadisi 'Milli Görüş'çü çıktı

Kurtlar Vadisi Pusu dizisinin Milli Görüşle bağı resmiyet kazandı. Dizinin oyuncularından biri Saadet'e katıldı. İşte Vadi ihtiyarlarının Erbakan'a benzeyen yanı:

Çok tartışılan Kurtlar Vadisi'nde Erbakan'ın fikirlerine yapılan göndermelerden sonra şimdi de dizinin karakterlerinden Muro'nun Başkanı rolündeki Erdoğan Özerdem Saadet Partisi saflarına geçti.

Önceki gün Saadet Partisi Esenler İlçe Teşkilatının Hakkı Başar Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen ve binlerce partilinin iştirak ettiği Üye Katılım Programda ilginç isimler göze çarptı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un katıldığı programda rozet takmak için sahneye gelen isim ‘Kurtlar Vadisi Pusu' dizisinden tanınan ve Esenler'de oturan Erdoğan Özerdem'di. Özerdem, dizide Muro'nun Başkanı rolünü üstleniyor.

Daha önce Kurtlar Vadisi Pusu dizisinde 'İhtiyarlar' olarak isimlendirilen yapılanmanın mesajlarıyla, Milli Görüş Lideri Prof.Dr.Necmettin Erbakan'ın konuşmalarında vurguladığı hususlar arasında ciddi benzerlikler olduğunu iddia edilmişti.

İşte dizide "İhtiyarlar" olarak isimlendirilen yapılanmanın mesajlarıyla, Necmettin ERBAKAN'ın değişik konuşmalarındaki ifadeleri arasında dikkatleri çeken benzerlikler:

İhtiyarlar:Bizler ışığını Alparslanla yakanız.
Necmettin ERBAKAN: Milli Görüş, Sultan Alparslan'ın Malazgirt'teki görüşüdür,

İhtiyarlar:Selahaddin Eyyubi ile yakanız.
Necmettin ERBAKAN: Milli Görüş, Selahaddin Eyyubi'nin görüşüdür.

İhtiyarlar:Fatih çağ açarken elindeki meşalede biz vardık.
Necmettin ERBAKAN: Milli Görüş, Sultan Fatih'in görüşüdür,Sultan Fatih ne sağcıydı ne solcuydu, Milli Görüşçü idi. İstanbul Milli Görüş'le fethedilmiştir.


İhtiyarlar: Kıbrıs, bizim için dönüm noktası oldu. Azerbeycan, Bosna, Çeçenistan...
Necmettin ERBAKAN: Bosna'yı kurtarmak, Azerbeycan'ı kurtarmak için, Çeçenistan'ı kurtarmak için...

İhtiyarlar: Biz bu dünyaya barış ve adaleti geçmişte getirdik, gelecek de bu barış ve adalete muhtaç.

Necmettin ERBAKAN: Biz tarihimiz itibariyle 11 asır yeryüzünde Adil Düzeni gerçekleştirdik. Bütün insanların Allah'ın nimetlerine ulaşabilmesi, haksızlık ve sömürünün olmadığı bir düzenin kurulmasıyla, mümkün

marmarahaber.net

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2009, 08:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63