Türk Sanat Müziğinin güçlü sesi Yıldız Tilbe, emekli olduğunu duyurdu.

Ramazan'da Cem Yılmaz'ın Rakılı Paylaşımı: Sosyal Medyada Tartışma Yarattı Ramazan'da Cem Yılmaz'ın Rakılı Paylaşımı: Sosyal Medyada Tartışma Yarattı

"Delikanlım", "Vazgeçtim", "Sevemedim Ayrılığı", "Karpuz Getir Yiyelim" ve "Çabuk Olalım Aşkım" gibi unutulmaz şarkılara imza atan Tilbe, emekli maaşını beğenmediğini dile getirdi.

"EMEKLİLERE ALLAH YARDIM ETSİN"

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Tilbe, emekli maaşlarının yetersizliğine dikkat çekti. Tilbe, "Emekli oldum, eskiden emekli olanlar bir ev bir araba alırlardı ya da iş açardı toplu parayla. Şimdiki emeklilere Allah yardım etsin, başka yardımcı yok gerçekten. Kimseye muhtaç olmamak için ömür boyu çalışmanın karşılığı bağlanan maaş bu mudur, budur. Mübarek Ramazan, Allah razı?" ifadelerini kullandı.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 10 BİN LİRAYA YÜKSELTİLMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla en düşük emekli maaşı 7 bin 500 liradan 10 bin liraya yükseltilmişti. Yıldız Tilbe'nin paylaşımı, emekli maaşlarının güncel ekonomik koşullara uygun olmadığına dair tartışmaları yeniden alevlendirdi.

YILDIZ TİLBE'NİN EMEKLİLİK AÇIKLAMASI SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Yıldız Tilbe'nin emeklilik paylaşımı kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Birçok kullanıcı Tilbe'ye destek verirken, emekli maaşlarının iyileştirilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.