Minikler Yörük Obasında hem öğrendi hem eğlendi

Minikler Yörük Obasında hem öğrendi hem eğlendi

Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nin minik ziyaretçileri için düzenlediği “Otağ-Bir Kuruluş Öyküsü” etkinliği 7’den 77’ye her yaştan ziyaretçinin beğenisini kazandı.


Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş arifesinde bir Türkmen obasında günlük hayatın tematik olarak işlendiği etkinlikte birbirinden renkli görüntüler yaşandı. Aileleriyle alışveriş merkezine gelen çocuklar, Türkmen obası şeklinde tasarlanan alanda, o dönemin yaşantısına uygun kostümler giyerek, çeşitli aktivitelerle eğlencenin tadını çıkardı.
“Otağ-Bir Kuruluş Öyküsü” etkinlik ile adeta zamanda yolculuğa çıkan çocuklar, demir dövme kılıç yapımı, yün eğirme ve oyun hamurundan ekmek yapımı gibi aktivitelere katılarak farklı bir eğlence deneyimi yaşadı. Etkinlik kapsamında Türk kültürü için vazgeçilmez olan at binmeyi, ok atmayı ve kilim dokumayı da öğrenen çocuklar, çanak çömlek yapımı ve Dede Korkut masallarıyla da keyifli bir gün geçirdi.
Çocukları Türkmen çadırında eğlenen anne ve babalar da bu eğlenceli anları fotoğraflayarak sosyal medyada yayınladı.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2016, 10:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67