Gece Yarısından Sonra Motorin Fiyatlarında Düşüş! İşte Yeni Fiyatlar! Gece Yarısından Sonra Motorin Fiyatlarında Düşüş! İşte Yeni Fiyatlar!

Milyonlarca çalışan, gözünü asgari ücrete gelecek zamdan ayırmıyor.

Asgari ücretin ne kadar olacağı sorusu gündemi meşgul ederken, Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile gerçekleştirdiği önemli görüşmeye dair önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar:

CEM KÜÇÜK'ÜN HAZİNE VE MALİYE BAKANI İLE GÖRÜŞMESİ

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile 28 Mayıs'ta gerçekleştirdiği görüşme sonrası ekonomik konuları detaylı bir şekilde ele aldıklarını ifade etti. Görüşme kapsamında ekonomi politikalarından, memur ve emekli zamlarına, asgari ücret artışına kadar birçok konunun masaya yatırıldığı belirtildi.

ASGARİ ÜCRET TAHMİNİ: 16 BİN LİRA CİVARINDA

Cem Küçük, yaptığı açıklamada yeni yılda asgari ücretin 16 bin lira civarında olacağına dair bir tahminde bulundu.

Küçük'ün hesaplamalarına göre, 2024 yılı için öngörülen enflasyonun yüzde 33, 2024 yılının ikinci yarısı için beklenen enflasyonun ise yüzde 38 seviyesinde olması, kamuoyunda yüzde 40 civarında bir asgari ücret zammı beklentisi oluşturdu.

YÜZDE 40 ZAM İLE 16 BİN LİRA SEVİYESİNE ÇIKACAK

Cem Küçük, yüzde 40'lık bir zam oranıyla asgari ücretin 16 bin lira seviyesine çıkacağını tahmin ettiğini dile getirdi.

Hükümet kanadından yapılan açıklamaların da bu yönde olduğunu belirterek, asgari ücret konusundaki beklentileri kamuoyuyla paylaştı.

  • Bu gelişmeler, milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret zammıyla ilgili resmi açıklamaların heyecanla beklenmeye devam edeceğini gösteriyor.