İstanbul'da feci kaza! 10 araç birbirine girdi, çok sayıda yaralı var İstanbul'da feci kaza! 10 araç birbirine girdi, çok sayıda yaralı var

Adıyaman Menzil Cemaati'nin önde gelen isimlerinden ve cemaatin Şeyhi olarak bilinen Seyyid Abdülbaki Elhüseyni, 74 yaşında İstanbul'da tedavi gördüğü bir hastanede vefat etti. Cemaat mensupları arasında "Gavs" olarak tanınan Elhüseyni'nin ölüm haberi, cemaat ve sevenleri arasında büyük bir üzüntüye neden oldu.

CENAZE TÖRENİ İÇİN MENZİL KÖYÜ'NE AKIN

Bugün sabahın erken saatlerinde, Elhüseyni'nin cenazesi İstanbul'dan Adıyaman'ın Kahta ilçesine bağlı Menzil Köyü'ne getirildi. Cemaat mensupları, cenaze törenine katılmak üzere köye yoğun bir şekilde akın etti.

GÖZYAŞLARI VE TEKBİRLERLE KARŞILANDI

Elhüseyni'nin cenazesi, Menzil Cemaati mensupları tarafından gözyaşları ve tekbirlerle karşılandı. Bu duygusal anlar, Elhüseyni'nin cemaat içindeki saygınlığını ve sevgisini bir kez daha ortaya koydu.

MİLYONLARCA CEMAAT MENSUBU TÖRENİ BEKLİYOR

Cenaze töreni için milyonlarca cemaat mensubu, Menzil Köyü'ne akın etti. Bu büyük katılım, Elhüseyni'ye duyulan sevgi ve saygının bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

YOĞUN KATILIM VE EK UÇAK SEFERLERİ

Cenaze törenine beklenen yoğun katılım nedeniyle Adıyaman'a ek uçak seferleri düzenlendi. Sosyal medyada yapılan paylaşımlarda, 250 binden fazla aracın ve 3 milyondan fazla kişinin cenaze törenine katılmak üzere köye gittiği ileri sürüldü. Bu nedenle, ulaşımın kolaylaştırılması için ek önlemler alındı.

Editör: TE Bilisim