İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin son grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Akşener, Türkiye'nin ekonomik durumu ve asgari ücret talepleri hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

ASGARİ ÜCRET İÇİN YAPILAN TALEPLER

Akşener, maaşlara yapılan yılda iki zamların yetersiz olduğunu vurgulayarak, iktidarın sorun yerine çözüm üretme sorumluluğunu yerine getirmediğini belirtti.

AK Parti'de neler oluyor? Veda vakti geldi... Odalar toplanmaya başladı! AK Parti'de neler oluyor? Veda vakti geldi... Odalar toplanmaya başladı!

Asgari ücret konusundaki taleplerini açıklayan Akşener, Türk-İş'in açlık sınırı rakamlarının esas alınarak belirlenmesini ve sadece enflasyon oranında değil, aynı zamanda büyüme oranında refah payı verilmesi gerektiğini ifade etti.

İYİ Parti'nin asgari ücret talebi, 2024 yılı Ocak ayı için 17 bin lira, Temmuz ayı için ise 20 bin 500 lira olarak belirlendi.

VARLIK BARIŞI VE EKONOMİK UTANÇ

Genel Başkan, varlık barışı adı altında çıkarılan düzenlemenin ülkede yarattığı olumsuz etkilere dikkat çekti.

Uyuşturucu satıcılarından, dolandırıcılara kadar çeşitli suçlara karışan kişilere kolaylık tanındığını belirten Akşener, bu durumun ülkede kara para ve suç baronları için bir cennet haline gelmesine neden olduğunu söyledi.

Türkiye'nin gri listeye alınmasını eleştirerek, AK Parti'nin bu durumu Türkiye Cumhuriyeti'ne bir ekonomik utanç yaşattığını ifade etti.

YEREL SEÇİMLER VE ADİL HİZMET SÖZÜ

Akşener, yerel seçimlere yaklaşırken projelerin yerine dedikoduların konuşulduğuna dikkat çekti.

İYİ Parti olarak, şehirlerde adil, kapsayıcı ve ulaşılabilir ulaşım hizmetlerini hayata geçirmeye kararlı olduklarını belirten Akşener, yetki devraldıkları her şehirde bu ilkeler doğrultusunda hareket edeceklerini vurguladı.

Editör: İsa Aslantaş