Şehrin kalbi: İşte Kahramanmaraş'ın en zengin ve elit ilçesi Şehrin kalbi: İşte Kahramanmaraş'ın en zengin ve elit ilçesi

Yerel seçimlere sayılı günler kala Cumhur İttifakı, Kahramanmaraş Büyükşehir için stratejisini belirledi. AK Parti'nin adayını destekleme kararı alan ittifak, MHP'nin Kahramanmaraş'ta aday göstereceği ilçeleri de netleştirdi.

CUMHUR İTTİFAKI HAZIRLIKLARINI HIZ KESMEDEN SÜRDÜRÜYOR

Kahramanmaraş'ta yerel seçimlere sayılı günler kala, Cumhur İttifakı'nın seçim stratejisi belirleniyor. AK Parti ve MHP heyetleri arasında gerçekleşen ortak aday belirleme görüşmeleri tamamlandı.

30 BÜYÜKŞEHİRDE ORTAK ADAY BELİRLENDİ

Cumhur İttifakı'nın ortak aday çıkaracağı 30 büyükşehir arasında Manisa ve Mersin'de AK Parti aday çıkarmayacak. Diğer büyükşehirlerde ise MHP, AK Parti adayını destekleyecek. Büyükşehir statüsünde olmayan 51 ilde ise her iki parti ayrı ayrı kendi adaylarıyla seçime girecek.

KAHRAMANMARAŞ'TA AK PARTİ VE MHP ARASINDA ANLAŞMA SAĞLANDI

Kahramanmaraş'ta ise AK Parti ve MHP arasında yapılan görüşmeler neticesinde ortak karar alındı. AK Parti, Büyükşehir adayını desteklerken, MHP belirli ilçelerde aday çıkaracak.

3 İLÇE MHP'YE VERİLDİ

Yapılan görüşmelerin ardından MHP'ye 3 ilçe verilme kararı alındı. Bu kapsamda Çağlayancerit, Ekinözü ve Nurhak ilçeleri MHP'nin sorumluluğuna bırakıldı.

Kaynak: Kanal 46