Avrupa'dan katılım sağlayan terörist Murat Ateş, 2014 yılında PKK terör örgütüne katıldı.

PKK'yı bitirecek operasyon: Erdoğan'dan Irak'tan mesajı verdi: ''Ortak hareket edeceğiz'' PKK'yı bitirecek operasyon: Erdoğan'dan Irak'tan mesajı verdi: ''Ortak hareket edeceğiz''

2014-2016 döneminde, Irak'ın Kandil, Avaşin ve Gare bölgelerinde silahlı faaliyetlerde bulundu. Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik gerçekleştirdiği sızma tarzı saldırılarda aktif rol aldıktan sonra, 2016'da Suriye'ye geçti.

SÖZDE GÖREVLERİ VE FAALİYETLERİ

PKK/YPG terör örgütünün üst düzey yöneticileri tarafından 2017'de, Suriye'nin Kamışlı kentinde PKK/YPG Lojistik ve Maliye sözde Sorumlusu olarak görevlendirildi. 2024'e gelindiğinde, PKK/YPG'nin Suriye'deki sözde Cezire bölgesinde Askeri Hastaneler Maliye Sorumlusu olarak faaliyet gösteriyordu. Bu görevi kapsamında, örgütün illegal para trafiğini yöneten kişiler arasında yer aldığı belirlendi.

SONU

Milli İstihbarat Teşkilatı tarafından özel bir ekip tarafından izlenen Ateş, yürütülen hassas saha çalışmaları sonucunda Suriye'nin Kamışlı kentinde nokta operasyonla etkisiz hale getirildi.

Terörist Ateş'in sonlandırılması, Türkiye'nin terörle mücadelesindeki kararlılığını ve istihbarat yeteneklerini bir kez daha gösterdi.