Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK'nın saldırı ve sabotaj eğitimleri verdiği "Rezan Botan" kod adını kullanan terörist Rezan Güngen'i, Irak'ın Süleymaniye kırsalında düzenlenen bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

PKK'NIN EĞİTİM VERDİĞİ TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Güvenlik kaynaklarına göre, MİT, Türkiye'ye yönelik saldırıları gerçekleştirmesi muhtemel teröristler arasında yer alan ve PKK tarafından suikast ve sabotaj eğitimleri alan Rezan Güngen'in Süleymaniye bölgesinde olduğunu tespit etti.

Bakan Yerlikaya yasa dışı tütün mamulleri üretimi yapan 370 kişinin gözaltına alındığını duyurdu Bakan Yerlikaya yasa dışı tütün mamulleri üretimi yapan 370 kişinin gözaltına alındığını duyurdu

son-dakika-mitten-suleymaniyede-nokta-operasyon-sabotajci-rezan-botan-kod-adli-terorist-etkisiz-hale-getirild

MİT İSTİHBARATIYLA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

PKK'nın Türkiye'nin etki alanına girmesinden kaçınmaya çalıştığı düşünülen Süleymaniye kentinin kırsalında görevlendirilen Rezan Güngen'in faaliyetlerini deşifre eden MİT, PKK'nın özel eylemler için saldırı ve sabotaj eğitimi verdiği teröristi başarılı bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

TERÖRİSTİN GEÇMİŞİ ORTAYA ÇIKTI

Rezan Güngen'in örgütün eski üyeleri olan yakın akrabaları "Murat Botan" kod adlı Behlül Güngen ve "Ruken Botan" kod adlı Güler Güngen'in de etkisiz hale getirildiği anlaşıldı.

Terörist Rezan Güngen'in, çevresindeki örgüt sempatizanlarının etkisiyle Irak'ta Mahmur Kampı'na gittiği ve örgütün gençlik yapılanmasının bir parçası olarak örgütsel faaliyetlere katıldığı tespit edildi.