Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhammed Aydoğar, Yeniden Refah Partisi Onikişubat Belediye Başkan Adayı Dr. Fatih Mehmet Ceyhan ile birlikte Kahramanmaraş Adalet Sarayı önünde basın toplantısı düzenledi. Kahramanmaraş’ta seçimlere şaibe karıştığına vurgu yapan Aydoğar, kendilerine emanet edilen oyların arkasında olduklarını ifade etti. Veri akışı durdurulmadan önce Onikişubat’taki farkın 500 oy olduğuna dikkat çeken Aydoğar, veri akışının başlamasıyla oy farkının birden 4 bin olduğunu söyledi. İktidar partisine de seslenen Aydoğar, cesaretleri varsa vatandaşın terazisine tekrardan çıkmayı teklif etti. Aydoğar, Yeniden Refah Partisi’ni vatandaşın gönlünden sökemeyeceklerini dile getirdi.

BİZE EMANET EDİLEN OYLARIN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ

Aydoğar, Kahramanmaraş Adalet Sarayı önünde yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Halkın iradesinin sandığa yansıdığı gün 31 Mart’ı geçirdik. Bizim demokrasi mücadelemiz 31 Mart gecesinden sabaha kadar sürdü. Başlatmış olduğumuz mücadelede adliyeden ayrıldığımızda gün ağardı. 1 Nisan olmuştu ve hava aydınlanmak üzereydi. Kahramanmaraş’ın merkez ilçesi Onikişubat’ta gece 2’de torbaların mühürsüz KASKİ’nin arabalarıyla adliyeye geldiğini tespit etmiş bulunmaktayız. Öncelikle Yeniden Refah Partisi teşkilatına, adaylarına hem ilçede hem de büyükşehirde verilen destekten dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Sizlerin bizlere namus olarak emanet ettiğiniz oyların sonuna kadar arkasındayız. Mevcut Cumhur İttifakı Elbistan ilçesini kaybetti, Ekinözü İlçesi’ni kaybetti. Nurhak İlçesi’ni kaybetti, Pazarcık, Göksun, Türkoğlu ve Dulkadiroğlu İlçelerini kaybetti. Onikişubat Belediyesi’ni de bizim anlayışımıza göre kaybettiler. Bu kadar ilçeyi kaybettikten sonra büyükşehirde de kazanmış olma ihtimalleri çok zayıf bir ihtimal. Bizler yeni kurulmuş bir siyasi partiyiz. Vatandaşlarımızın gönlünde olan bir siyasi partiyiz.

VERİ AKIŞI DURMADAN ÖNCE FARK 500’DÜ SONRA 4 BİNE ÇIKTI

Seçimde bize verilen itiraz süresi 48 saat. Binlerce sandığı kontrol etmemiz için 48 saat, yine Onikişubat ilçemizin 900 sandığını kontrol etmemiz için 48 saat yeterli bir süre değil. İlçe olarak 700 tane sandığın kontrolünü yaptık. Aradaki fark 900 kadar. 200 sandığın tekrar kontrolünü yapabilmek için ilçe seçim kurulundan ek süre istedik. Halkın yönetimine mahalli idarelerde temsil noktasında hem büyükşehirde hem de Onikişubat ilçemizde şaibe karışmıştır. Dünya teknoloji çağındadır. Bu teknoloji çağının içerisinde yazılıp sonradan silinen kalemler bile mevcuttur. Dulkadiroğlu ilçemiz de seçimi büyük bir farkla aldığımız için bu kardeşlerimizin yapacağı bir şey kalmadı. Ancak Onikişubat ilçesinde, bütün ilçeleri kaybetme noktasına geldikleri için seçimde veri akışının durması hem büyükşehirde hem de Onikişubat ilçemizde fark açıldı. Biz hem Onikişubat ilçesinin hem de Büyükşehir Belediyemizde an be an veri girişini takip ediyorduk. Onikişubat’ta batı köylerimizin oyları gelmeden 500 oy gerideydik. Bize gelen ıslak imzalı tutanaklarımızda batı köylerimizde ve Başkonuş bölgesindeki oylarda Yeniden Refah Partisi’nin adayının ve adaylarının önde olduğunu gördüğümüz için rahat bir şekilde o sandıkların sonuca yansımasını bekliyor ve seçimi bizim alacağımızın inancındaydık. Oylar gelmesine rağmen nasıl oldu da veri akışı durdu. Biz o saatten Onikişubat ilçesinde farkın daha da açıldığını gördük. Fark 4 bine çıktı. Büyükşehirde de 5 bin olan fark 40 bine çıktı. Bu veri akışı neden durdu? Bu oy torbalarını KASKİ’nin arabası neden getirdi? Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde en uzak köyümüz Suluyayla, şehrin kuzeyinde en uzak köyümüz Maksutlu, buralardan Kahramanmaraş adliyesine ulaşım 20-30 dakikadır. Biz gece 1’de adliyenin önünde haklı durumumuzu izah etmeye çalışıp, gece 2’de hala torbaların geldiğine şahit olduk. Bu sandıklar neredeydi diye sorduğumuzda cevap alamadık. Onikişubat’ta 900 tane sandığı, büyükşehirde de 3 bin civarı sandığı inceliyoruz. Bu inceleme kolay bir durum değil. İlçe seçim kuruluna gitmiş olan hem Yeniden Refah Partisi’nin üyeleri hem de diğer siyasi partilerin üyeleri irade gösterin ve Onikişubat’ta seçimin yeniden yapılmasını veya yeniden sayılması noktasında haklı mücadelemize destek istiyoruz.

Kahramanmaraş'ta 18 yaş üzerine müjde: OGM memur alımını başlatıyor Kahramanmaraş'ta 18 yaş üzerine müjde: OGM memur alımını başlatıyor

YETKİLİLERİN BİR KARAR VERMESİ GEREKİYOR

Kahramanmaraş’ta seçimlere şaibe karışmıştır. Buna irade anlamında oradaki yetkililerin karar vermesi gerekiyor. Bizler makam peşinde değiliz. Rantın peşinde değiliz. Temiz bir sayfayla yola çıktık. Bu şehre, bu şehrin evlatları olarak yola çıktık. Fatih Mehmet Ceyhan kardeşimiz yaklaşık 4 aydır seçim kampanyası yürütmektedir. Yaklaşık 3 aydan beri ben kampanya yürütmekteyim. Ondan öncede Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı olarak cadde cadde şehrin problemlerini çözme adına bir mücadele yürütüyordum.

CESARETİNİZ VARSA VATANDAŞIN KARŞISINDA TEKRAR TERAZİYE ÇIKALIM

 Biz sandıklardan çıkan ıslak imzalı tutanak ile birleştirme tutanağını girerken bir tarafa yönelik yanlışlık yapılmaz. Sandıkların sonuçlarını giren kardeşlerimiz elbette hata yapabilirler. İnsanın olduğu yerde hata olur. İnsanın olduğu yerde hata tek taraflı olmaz. Yeniden Refah Partisi’nin 100 olan oyu 10 gösterilir, başka bir sandıkta başka bir partinin 100 olan oyu da 10 gösterilebilir. Bir hata tek taraflı varsa bir tarafgirlik söz konusudur. İnsan olan yerde her türlü hata olur. Bir sandıkta Demokratik Sol Parti’ye 100 oy çıkarken Yeniden Refah Partisi’ne 1 oy çıkmış. Adayı olmayan partinin 100 tane oyu çıkıp, Yeniden Refah Partisi’nin bir tane oyunun çıkması mümkün değil. Tespit ettiğimiz 70 tane sandıkta problem var. Arkadaşlarımız içeride bunun itirazını yaptılar. 700 tane sandığın birleştirme tutanağında yanlış olduğunu fark ettik. Diğer ıslak imzalı tutanakların iletilmesi için de seçim kuruluna başvuru yapmış bulunmaktayız. 48 saat boyunca bu kadar sandığı incelemek mümkün değil. Bu nedenle ek süre istedik. İstanbul’da 16 bin oy fark vardı. İktidar o gün kaybetmişti, tekrar seçime girilebiliyorsa biz burada Yeniden Refah Partisi olarak hodri meydan diyoruz. Cesaretiniz varsa, iradeniz varsa, kazandığınıza inanıyorsanız vatandaşın karşısına teraziye çıkalım ve adaletli bir şekilde bu seçimleri bitirelim. Şehrin iradesini tekrardan kontrolden geçirelim. Bir makamı kazanmak gönül kazanmaktan kıymetli olamaz. Yeniden Refah Partisi bütün ilçelerimizde vatandaşın gönlünü kazanmıştır.

YENİDEN REFAH PARTİSİ’Nİ VATANDAŞIN GÖNLÜNDEN SÖKEMEZLER

Seçim günü bir sandığa spontane giderek sayımını izledim. Cumhur İttifakı’nın oradaki temsilcileri vardı. Ellerinde bir çetele vardı. Dağıttıkları çetelede bütün partiler yazarken Yeniden Refah Partisi yazılı değildi. DEM Partisi’ni Kahramanmaraş’taki çeteleye yazan zihniyet, Yeniden Refah Partisi’ni yazmamıştır. Bu partiyi artık vatandaşın gönlünden sökemezler. Biz bize düşeni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.”

ONİKİŞUBAT SEÇİMİNİN KAZANANI KISA SÜREDE BELLİ OLACAKTIR

Yeniden Refah Partisi Onikişubat Belediye Başkan Adayı Dr. Fatih Mehmet Ceyhan ise, seçimle ilgili itirazları yaptıklarını ve kazananın kısa süre içerisinde belli olacağını söyledi. Ceyhan; “Seçimden ilçe seçim kuruluna sonra itiraz noktasında bugün saat üçte sonuçlandı. Biz de Onikişubat ilçesi olarak yeni seçimde yapılan yolsuzluklar, gerçekten oyun için yapılanlar ve hakkımızı aramak adına şehrimizin bize verdiği bu sorumluluğu taşımak adına halkımızın bize tertemiz şekilde teslim ettiği oylarımızı sandıkta çaldırmamak adına bugün burada hukuki mücadelemiz başlamıştır. İnşallah, biz yüce Türk adaletine seçim kuruluna güveniyoruz. Bizim somut ve ayakları yere basan delillerimizle dilekçemizi ve dosyamızı kendilerine ibraz ettik. İnşallah, Onikişubat'ta bu seçimin gerçek kazananı en kısa zamanda belli olacaktır. Biz dilekçemizde kısaca şunları belirttik. Şu anda Onikişubat'ta yapılan pazar günü sabah üçte bizim birleştirilmiş tutanakları seçim kurulundan aldığımız tutanaklara göre aradaki fark 4 bin 958 sekizdi. Ama biz o tutanakları alıp kendimizdeki ıslak imzalı tutanaklarla karşılaştırıp bilgisayarlarımıza girdiğimizde fark 201 sandık hala girilmemiş olmasına rağmen, 201 sandık bugün yaklaşık 45 bin oy demek. Şu anda fark 1958 düştü. Daha da 45 bin oy girilmedi. Bundan dolayı, biz bu 201 bir sandıkta verilen oylara ulaşıp, bunun içindeki süreyi de hesaba kattık. İlçe seçim kurulunda, ama bir de 12 bin tane geçersiz oy var. Pazar sabahı orada belirtilen rakam baz alınsa 4 bin 958. Bunun neredeyse 2-2 buçuk katı geçersiz oy var. Seçimin kaderini direkt fazlasıyla etkileyecek bir rakam. Dolayısıyla, bu geçersiz oylara da itiraz ettik. Bizim yakaladığımız ıslak imzalı gerçek müşahitlerimizden ve sandık görevlilerimizden bize gelen nüshalarla ilçe seçim kuruluna girilen rakamlar arasındaki uyumsuzluklardan da fark söylediğim rakama düştü” diye konuştu.

HAKKIMIZI SÖKE SÖKE ALACAĞIZ

Haklarını söke söke alacaklarını ifade eden Ceyhan; “Onikişubat ilçesinde seçimin tekrarlanması, ıslak imzalı tutanaklarıyla birleştirme tutanakları arasında bulunan çelişkilerin seçimi doğrudan etkilemesi dolayısıyla tarafımıza ek süre verilmesi ve tüm ıslak imza tutanaklarının tarafımıza verilmesini iki yüz bir tane sandığın ulaşılamaması halinde de talep ettik. Ve tüm bu sebeplerden dolayı da Kahramanmaraş Onikişubat ilçesi belediye başkanlığı seçimlerinin iptal edilmesini İlçe seçim kurulumuzdan talep ettik. Hakkımızı sonuna kadar savunacağız. Ve inşallah, seçim kurulumuzun ve yüce adaletin vereceği karara da inanıyoruz ve biz hakkımız olan bu belediyeyi bize oy veren halkımızla birlikte kazanacağız. Buradan ben tüm hemşehrilerimize, bizi destekleyen herkese selam söylüyorum. Rahat olsunlar. Biz bir tane oyumuzun bile peşindeyiz. İnşallah, sefer bizden Zafer Cenabı Allah'tan dedik. İnşallah, olayı zaferle sonuçlandıracağız. Daha burada o gecenin saat bir, bir buçuk ikisinde, torbalarla sırtında gelen o oyları daha bahsetmiyoruz. Onun videolarında ilgili seçim kurulumuza verdik. Onunla ilgili de talepler, avukatlar tarafından yapıldı. Ben buradan bir kere teşekkür ediyorum. Kimse kaybetmesin. İnşallah, hakkımızı söke söke alacağız” diyerek sözlerini tamamladı.