Cumhurbaşkanlığı seçimlerine sayılı günler kala, CHP'liler tarafından linç edilen Muharrem İnce, 17-25 Aralık ve Deniz Baykal kasedi kumpaslarını anımsatan çirkin bir kaset kumpasıyla adaylıktan çekilmek zorunda kaldı.

İNCE: "CHP'YE DÖNMEK GİBİ BİR DÜŞÜNCEM YOK"

Uzun bir süre boyunca sessizliğini koruyan İnce, CHP'ye döneceği iddialarına net bir yanıt verdi.

Sözcü'ye konuşan İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'nun koltuğunu kapan Özgür Özel'in eski CHP'lilere yaptığı "Gelin baba evine güçlenelim." çağrısına karşılık olarak böyle bir düşüncesinin olmadığını belirtti.

İnce, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: "Ne benim CHP'ye girmek gibi bir düşüncem var, ne de böyle bir teklif var. Ben, şu anda Memleket Partisi'nin genel başkanıyım. Bu partinin de yetkili kurulları var. Ne karar alacaksak yetkili kurullarımızda alırız. Pazar günü gündemimiz yerel seçimlere nasıl gireceğimiz konusu olacak. Seçimlere nasıl gireceğimizi konuşacağız. Biz, Memleket Partisi olarak seçime tek başımıza girecekmiş gibi kararımızı alacağız."

muharrem-ince-chp-defterini-kapatti-flas-yerel-secim-mesaji-kazanmalari-simdi-daha-zor

İNCE: "YEREL SEÇİMİ CHP'NİN KAZANMASI ZOR"

Muharrem İnce, yerel seçimlere ilişkin de değerlendirmelerde bulunarak CHP'nin zor bir süreçle karşı karşıya olduğunu vurguladı.

3 ilçe ve 4 beldede seçim! Seçmenler sandık başına gidiyor 3 ilçe ve 4 beldede seçim! Seçmenler sandık başına gidiyor

İnce, "Büyükşehirleri CHP'nin kazanması, 2019 seçimlerinden daha zor. 2019 seçimlerini kazanmak daha kolaydı." ifadelerini kullanarak, şartların şu an daha zor olduğunu ancak CHP'nin yine de kazanamayacağını savundu.

2019'a göre şartların daha zor olduğunu belirten İnce, "Neden derseniz; çünkü iktidar bir psikolojik üstünlük kazandı. Cumhurbaşkanlığını aldı, Parlamento çoğunluğunu aldı. Bir psikolojik üstünlük var. O üstünlükle seçime gidiyor." şeklinde konuştu.

Editör: İsa Aslantaş