Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesi'ne bağlı Tavşantepe Mahallesi muhtar adayı Hacı Ömer Uyunmaz, hem Kandil dolayısıyla hem de 6 Şubat depreminin yıldönümü sebebiyle mahalle sakinlerine yönelik anlamlı bir jestte bulundu.

Uyunmaz, kandil niyetiyle lokma tatlısı dağıtarak mahalledeki insanların sevgisini ve desteğini kazanmayı amaçladı.

DEPREM VE KANDİL ANMASI

Uyunmaz, lokma ikramı sırasında yaptığı duygusal açıklamada, "Öncelikle asrın felaketinin sene-i devriyesinde tüm ölmüşlerimiz için, akrabamız, arkadaşımız, eşimiz, dostumuz, memleketimizin insanı. Tüm on bir ilde gerçekleşen deprem şehitlerimizin mekanları cennet olsun diyorum. Evet bugün biraz buruk bir gün. Ama hayat devam ediyor. İnşallah bu şekilde yavaş yavaş ayağa kalkmaya çalışacağız diyorum. Hep birlikte beraber olaraktan. Tabii ki geçmişlerimizi de unutmayarak geride bıraktıklarımızı anarak mekanları cennet olsun diyorum. İnşallah Rabbimiz ülkemize, milletimize, Türkiye Cumhuriyetimize, ümmet-i Muhammed'e böyle felaketler, böyle acılar tekrarından yaşatmaz diyorum" dedi.

Kahramanmaraş fena sallandı! Çevre illerden de hissedildi Kahramanmaraş fena sallandı! Çevre illerden de hissedildi

TOPLUMSAL DAYANIŞMA VE KUTLAMALAR

Uyunmaz ayrıca Miraç Kandili'ni de kutlayarak, "Bugün için belili noktalarda lokma ikramı gerçekleşiyor. Ayrıca akşamüstü Miraç Kandili için Esentepe konutlarının yanındaki camide de lokma dağıtacağız. Bu etkinlik akşam saatlerine kadar devam edecek. Allah tüm katılanlardan ve destek verenlerden razı olsun. İnşallah geçmişlerimize bir Fatiha okutturabilirsek ne mutlu bize. Sizlere de teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Uyunmaz'ın duygusal ve dayanışma dolu jesti, mahalle sakinleri tarafından memnuniyetle karşılandı ve birlik duygusunu pekiştirdi.