Antalya'da yaşanan benzer olayların ardından, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) sahillerinde de üzücü bir durum yaşanıyor. Son günlerde, 8, 14 ve 22 Ocak tarihlerinde toplamda üç farklı ceset, Kuzey Kıbrıs sahillerine vurdu.

Çek Hırsızlığında Estetik Hile: Suç Makinesi Kadın Polisten Kaçamadı Çek Hırsızlığında Estetik Hile: Suç Makinesi Kadın Polisten Kaçamadı

İLK CESİT, BAFRA OTELLER BÖLGESİNDE BULUNDU

İlk ceset, 8 Ocak'ta yerel saatle 13.15 sıralarında Bafra Oteller Bölgesi'nde kayalıklar üzerinde bulundu. Cansız bedenin, çürümeye başlamış halde bir kadına ait olduğu tespit edildi.

İKİNCİ CESİT, DİPKARPAZ'DA ORTAYA ÇIKTI

14 Ocak'ta ise ikinci ceset, Dipkarpaz'da bulundu. KKTC Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamada, yerel saatle 09.30 sıralarında Dipkarpaz'daki Piknik Burnu Mevkiinde kayalıklar üzerinde bulunan cesedin bir erkeğe ait olduğu belirtildi.

ÜÇÜNCÜ CESET, ŞELONEZ BÖLGESİNDE KEŞFEDİLDİ

Üçüncü ve son ceset, 22 Ocak'ta Dipkarpaz'ın Şelonez bölgesi olarak bilinen Güney Sahil şeridinde bulundu. Polis, cansız bedenin bir kadına ait olduğunu açıklarken, kimlik tespiti henüz yapılamadı ve soruşturma devam ediyor.

AVRUPA BİRLİĞİ YA DA GKRY'YE GİDECEK DÜZENSİZ GÖÇMENLERE AİT OLABİLİR

Cansız bedenlerin, Avrupa Birliği (AB) veya Güney Kıbrıs Rum Yönetimi (GKRY) tarafından Akdeniz'e açılan düzensiz göçmenlere ait olabileceği düşünülüyor. Soruşturma, cesetlerin kimliklerinin belirlenmesi ve olayın detaylarının aydınlatılması için devam ediyor.