AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail'in Gazze'de gerçekleştirdiği saldırılara yönelik sert bir tepki verdi. Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını eleştirdi.

ÖMER ÇELİK'TEN İSRAİL SALDIRILARINA SERT TEPKİ

Ömer Çelik, Netanyahu hükümetini sert bir dille eleştirerek, "Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir. Bu cinayet makinesi, her katliamdan sonra Batılı ülkeler tarafından 'İsrail'in kendini savunma hakkı var' cümlesiyle daha fazla cinayet işlemesi için teşvik edilmektedir." dedi.

Çelik, şunları ekledi:

BATILI ÜLKELERİN TAVRI ELEŞTİRİLDİ

"Netanyahu, katliam siyaseti izlerken, Batılı ülkeler şimdiye kadar insan hakları ve hukuk konularında sessiz kalmışlardır. Tam aksine, 'İsrail'in kırmızı çizgilerle bağlı olmadığını' söylüyorlar. 'İsrail'e kırmızı çizgi sunmuyoruz' diyenler aslında 'daha fazla cinayet işle' demektedirler."

AK Parti'de neler oluyor? Veda vakti geldi... Odalar toplanmaya başladı! AK Parti'de neler oluyor? Veda vakti geldi... Odalar toplanmaya başladı!

Çelik, barbarlığın tüm insanlığa karşı savaş açtığını vurgulayarak, savaşın yalnızca Gazze'de değil, insanlığın kalbinde olduğunu belirtti. Gazzelilerin yaşama hakkının savunulmadan "İsrail'in kendini savunma hakkı" savunulursa, bu durumun tetikçisinin arkasındaki kişileri açıkça desteklemek anlamına geldiğini ifade etti.

TÜRKİYE'NİN ROLÜ VE ÇÖZÜM ÖNERİSİ

Çelik, insanlığın sesinin yine Türkiye olduğunu söyledi ve Cumhurbaşkanı'nın ateşkes çağrısı ve barış için sunduğu eylem planının Gazzeli masumları korumak için kritik bir rol oynadığını belirtti. İnsanlığın barbarlığa karşı mücadelesi ve masumların korunması için Cumhurbaşkanı tarafından açıklanan eylem planının en önemli ve hayati zemin olduğunu vurguladı.

Editör: İsa Aslantaş