Ankara Altındağ Belediyesi, Çölyak Hastalarına Glütensiz Gıda Kolisi Yardımı Yaptı

Ankara'nın Altındağ Belediyesi, 2023 yılının ilk 10 ayında 297 ihtiyaç sahibi aileye glüten içermeyen gıdalarla dolu 461 adet glütensiz gıda kolisi yardımında bulundu. Bu yardım, ömür boyu glütensiz gıdalarla beslenmek zorunda olan çölyak hastalarına büyük bir destek oldu.

Çölyak hastaları için özel beslenme ihtiyacının bilincinde olan Altındağ Belediyesi, ücretsiz glütensiz gıda desteği sağlayarak çölyak hastalarının yüzünü güldürdü. Altındağ Belediye Başkanı Asım Balcı, çölyak hastalığını raporla belgeleyen tüm ihtiyaç sahibi vatandaşların bu destekten faydalandığını belirtti ve "Daima vatandaşlarımızın yanındayız" dedi.

Başkan Balcı ayrıca şunları ekledi: "Bize ihtiyaç duyulan her alanda vatandaşlarımızın yanındayız."

Çölyak hastalığı, buğday, arpa, çavdar gibi tahıllarda bulunan gluten adlı maddeye karşı vücut bağışıklık sistemi tepkisi sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Başkan Balcı, hastalığın yaygınlığına dikkat çekerek, "Hastalığın tedavisi için tek seçenek, gluten içeren yiyeceklerin ömür boyu tüketilmemesidir. Bu diyet, birçok hastaya ve ailelerine ekonomik yük getiriyor. Altındağ Belediyesi olarak, ihtiyaç duyulan her alanda vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu. 

Zatürre Riski: Klimalar Neden Tehlikeli Olabilir?" Zatürre Riski: Klimalar Neden Tehlikeli Olabilir?"

20231104aw069113-2

Editör: Haber Editörü