O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programı, TV8 ekranlarında izleyicilerle buluştu ve renkli görüntülerle dolu bir geceye ev sahipliği yaptı. Ancak, programın en dikkat çeken isimlerinden biri hiç şüphesiz Evrim Alasya oldu. İşte, O Ses Türkiye Evrim Alasya hakkında merak edilen detaylar...

Erzincan toprak kayması nedir? Nasıl oldu? Ölü ve yaralı sayısı kaç? Erzincan toprak kayması nedir? Nasıl oldu? Ölü ve yaralı sayısı kaç?

EVRİM ALASYA KİMDİR?

 • Doğum Tarihi: 2 Ağustos 1979 (44 yaşında)
 • Doğum Yeri: İzmir

O Ses Türkiye'nin sevilen yarışmacısı Evrim Alasya, 44 yaşında İzmir doğumlu bir sanatçıdır. Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan Alasya, oyunculuğa olan tutkusunu 1999 yılında Pınar Çocuk Tiyatrosu'nda başlatmıştır.

OYUNCULUKTA ÇIKIŞINI MUHTEŞEM YÜZYIL İLE YAPTI

Evrim Alasya, kariyerine birçok farklı projede yer alarak başlamış olsa da asıl çıkışını Muhteşem Yüzyıl dizisiyle yakalamıştır. Kendine özgü oyunculuk tarzı ve başarılı performansı ile dikkatleri üzerine çeken Alasya, televizyon dünyasında kalıcı bir iz bırakmıştır.

TİYATRODA BAŞARILI PROJELERE İMZA ATTI

Sanat hayatına tiyatro ile adım atan Evrim Alasya, çeşitli tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Lokomapüf, Androcles ve Aslan, Mutluluk Dağıtan Eskici, Mavi Pullu Balık gibi projelerde başarılı performansıyla öne çıkmış ve tiyatro dünyasında da kendine sağlam bir yer edinmiştir.

EVRİM ALASYA'NIN TİYATRO OYUNLARI

 1. Lokomapüf
 2. Androcles ve Aslan
 3. Mutluluk Dağıtan Eskici
 4. Mavi Pullu Balık
 5. Yel Değirmeni
 6. Fırtına
 7. Ben Bir Kurbağayım
 8. Küçük Kız ve Yıldız
 9. Ayrılık
 10. Deli Dumrul
 11. Atinalı Timon
 12. 7 Şekspir Müzikali
 13. Don Juan'ın Gecesi
 14. İki Bekar

Evrim Alasya, hem tiyatro sahnelerindeki başarılarıyla hem de televizyon projelerindeki etkileyici performansıyla Türkiye'nin tanınan ve sevilen sanatçıları arasında kendine sağlam bir yer bulmuştur. O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programındaki performansıyla da izleyicileri büyülemeye devam ediyor.