TV8'in sevilen yarışması O Ses Türkiye'nin Yılbaşı Özel programında göz kamaştıran isim: Ceren Karakoç. 39 yaşındaki başarılı oyuncu ve şarkıcı, izleyenlerin merak konusu haline geldi. İşte, Ceren Karakoç'un hayatıyla ilgili detaylar...

CEREN KARAKOÇ KİMDİR?

  • Doğum Tarihi: 17 Ağustos 1984
  • Doğum Yeri: Ankara, Türkiye

Ceren Karakoç, 1984 yılında Ankara'da dünyaya geldi, ancak büyük bir kısmını Çanakkale'de geçirdi. Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü'nde oyunculuk eğitimi aldı. İlk kez 2012 yılında Ankara'da çekilen "Beni Affet" dizisinde Kader karakterini canlandırarak ekranlara adım attı. Bu rolle dokuz sezon boyunca dikkatleri üzerine çekti.

2013 yılında oyuncu Osman Karakoç ile evlenen Ceren Karakoç, kariyerine "Maria ile Mustafa" ve "Akıncı" dizileriyle devam etti. İstanbul'a taşındığı 2019 yılında, 2022'de Show TV'de yayınlanmaya başlayan "Kızılcık Şerbeti" dizisinde Nursema karakteriyle izleyicilerle buluştu.

Astrolojik zeka haritası: Bu burçlar cehennemde VIP Astrolojik zeka haritası: Bu burçlar cehennemde VIP

NURSEMA'NIN DİRENİŞİ OLAY YARATTI

Ceren Karakoç'un canlandırdığı Nursema karakteri, zengin ve muhafazakâr bir ailenin dindar kızını başarıyla hayat verdiği bir rol olarak dikkat çekiyor. Hikaye, Nursema'nın ailesine isyan etmesiyle başlıyor: zorla evlendirildiği adamın tecavüzünden kaçarken pencereden aşağı itilmesi. Bu olaylar, basında ve sosyal medyada büyük ilgi gördü.

8 Mart Kadınlar Günü etkinliklerinde, Nursema'nın isyanını destekleyen pankartlar taşındı ve Ceren Karakoç, zorla evlilik sahnelerinden sonra pek çok kadının benzer tecrübelerini paylaştığı bir televizyon programında konuştu.

Ceren Karakoç'un başarılı oyunculuğu ve cesur duruşu, izleyiciler tarafından takdirle karşılanıyor. O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programında gösterdiği performans da izleyenleri büyülemeye devam ediyor.