10 TL'lik Ekmek İçin 5 Bin TL Ceza: Vergi Düzenlemesi Şok Etti! 10 TL'lik Ekmek İçin 5 Bin TL Ceza: Vergi Düzenlemesi Şok Etti!

Türkiye genelinde 15 milyon emeklinin merakla beklediği Ocak 2024 zammıyla ilgili SGK'dan sürpriz bir açıklama geldi. Emekli maaşlarına 2024 yılının ilk 6 aylık dönemi için yüzde 37,55 oranında zam yapıldığı belirtildi. Ancak, refah payı zammı ve en düşük emekli maaşı zammı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN EK ZAM MÜJDESİ BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Pazar günü düzenlenecek etkinlikte emeklilere ek zamla ilgili açıklama yapması bekleniyor. Milyonlarca emekli, bu müjdeli haberi büyük bir heyecanla beklerken bir yandan da emekli maaşı ödeme tarihlerini araştırıyor.

zamli-emekli-maasi-odeme-tarihleri-1

SGK AÇIKLADI: ZAMLI EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN YATACAK?

Ocak 2024 zammıyla birlikte emekli maaşlarına ilişkin ödeme tarihleri de SGK tarafından açıklandı. SSK emeklilerinin maaşları, 17-26 Ocak tarihleri arasında emekli tahsis numarasının sonuna göre ödenecek. Bağ-Kur emeklileri ise maaşlarını 27-29 Ocak tarihleri arasında alacaklar.

CUMHURBAŞKANI'NIN AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Büyük bir heyecanla beklenen refah payı zammı ve en düşük emekli maaşı zammıyla ilgili detaylar ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en geç gelecek hafta yapacağı açıklama ile netlik kazanacak. Memur emeklileri ise zamlı maaşlarını 15 Ocak tarihinde alacaklar. Emeklilere yönelik beklenen ek zam müjdesiyle birlikte, Türkiye genelinde milyonlarca emekli bu güncellemeleri yakından takip ediyor.

zamli-emekli-maasi-odeme-tarihleri-2

Editör: İsa Aslantaş