Gözler Fırat Görgel'in toplantısında: Kahramanmaraş projelerini açıklayacak Gözler Fırat Görgel'in toplantısında: Kahramanmaraş projelerini açıklayacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı şehir merkezinde evi yıkılanlara konut vermek için şehir merkezindeki kamu arazilerini depremzedelere verirken, Onikişubat Belediyesinin ise kamu arazilerini satmaya devam etmesi şaşkınlık yaratıyor.

İKİ POLİS OPERASYONUNA MARUZ KALMIŞTI

Geçmişte iki kez polis operasyonuna sahne olan Onikişubat Belediyesinde skandallar zinciri bir türlü bitmek bilmedi. Aday gösterilmeyeceğine kesin gözle bakılan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve ekibinin Onikişubat bölgesinde belediyeye ait satılacak arsa kalmayınca şimdi de EXPO'nun içinde ve çevresindeki arsaları satışa çıkarttığı öğrenildi.

EXPO’NUN GETİRECEĞİ TİCARET VE TURİST HACMİ NEREDE?

Son 5 yıldır Expo için vaat ettiği 2 milyon turist ve 1 milyar 250 milyon dolar ticaret hacminden eser olmayan projenin kimleri zengin ettiği net bir şekilde ortadayken, harcanan milyarlarca liranın hesabını hiç kimse soramadı. 

İLÇEDE SATILACAK ARSA KALMADI SIRA EXPO’DA

Onikişubat Belediyesine yani millete ait milyonlarca metrekare arsayı satan Onikişubat Belediyesi, ilçe sınırlarında satılacak arsa kalmayınca şimdi de giderayak Expo’nun içindeki arsaları satmaya başladı. Bir bir yüksek bedelle ilana çıkan ve alıcı çıkmaması sonrası akıbeti merak edilen arsaları kimlerin aldığı ya da hangi bedelle alacağı soruları da cevap beklemeye başladı.

EXPO’NUN ETRAFI KİME SATILIYOR

Bu zamana kadar soruşturmalara konu olan dosyalarıyla gündemde olan ve dönemin bazı milletvekillerinin dosyayı kapattığı iddiasının da ortaya atıldığı Onikişubat’ta Expo’nun etrafındaki villalık arsaların da akıbeti merak konusu oldu. Önce yüksek bedellerden ihaleye çıkan arsaları, alıcı çıkmayınca kimlere ne kadara verileceği veya ne zaman ihaleye çıkacağı da merek konusu oldu.

1 DAKİKA DA İHALE OLUR MU?

Her gün ihaleye çıkartılan satışlar ve 16:59’da açılıp 17.00’da kapatılan ihale dosyalarıyla ilgili iddiaların da havada uçtuğu Onikişubat Belediyesine neden hiçbir milletvekilinin ve parti yönetiminin müdahalede bulunmadığı da sorgulanır oldu. Kimsenin gücünün yetmediği Onikişubat belediyesinde Expo’nun içindeki AVM arsası, ünlü bir dondurma markasına tahsis edilen alan ve Expo’nun etrafındaki villalık arsalar neden ve kime satılıyor.

MİLLETİN MALINA SAHİP ÇIKACAK DEVLET ERKANI NEREDE?

Hollanda’dan çiftlik alıp seçimden sonra yerleşmeyi, 10 yılda onlarca daireye sahip olup Kocaeli ve Bursa’ya imparatorluk kurarak yerleşmeyi düşünen, çocuklarının altında maaşlarıyla 10 yılda tekerini bile alamayacakları ultra lüks suv araçların olduğu, 23.000 TL vergi vermesine rağmen milyonlarca mal varlığına sahip İkinci Engin ve Dilan Polat vakasından daha ilerisinin olduğu siyasi için Adalet ismini taşıyan Ak Parti üst yönetimini, Adalet Bakanımızı, İçişleri Bakanımızı, Kahramanmaraş Milletvekillerimizi, Kahramanmaraş Valilimizi, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcımızı göreve davet ediyoruz.

Kaynak: Kanal 46