CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 31 Mart seçimlerinin sonrasında katıldığı canlı yayında merak edilen soruları yanıtladı.

BAYRAMDA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I ARAYACAĞIM

Halk TV'ye konuk olan Özgür Özel, bir önceki bayramda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini aramadığını ifade etti ve gelecek Ramazan Bayramı'nda Erdoğan'ı arayacağını duyurdu.

"ARAMAK BANA DÜŞER"

Özgür Özel'in açıklamalarından dikkat çeken noktalar şunlar:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan beni aramadı. Geçen bayramda, ben seçim başarısı elde etmişken o birinci parti lideriydi. 'Onun araması münasip olurdu, beni aramadı' diye düşünerek partisindeki en üst düzey kişiyi aramıştım. Şimdi, eğer biz birinci parti konumundaysak, Sayın Cumhurbaşkanını aramak bana düşer. Kendisine karşı en sert muhalefeti yapacağım, bu ayrı bir konu.

MİT Başkanı İbrahim Kalın Hamas heyeti ile görüştü MİT Başkanı İbrahim Kalın Hamas heyeti ile görüştü

CHP, bir önceki bayramda tüm siyasi partilerle bayramlaşabilen tek parti oldu. Bu son derece önemli. Bu geleneği sürdürmek önemlidir. Türkiye'nin birinci partisi olarak ve iki yetişkin olarak bakıldığında, aramak bize düşer. Ben bu bayramda arayacağım. Ulaşabiliriz, ulaşamayız, bu ayrı bir konu.

"DEVLET BEY BU TÜR ŞEYLERİ EKSİK ETMEZ"

Diyalog kanallarının açık kalmasını sağlamak için sadece bir bayramda görüşmek değil, Sayın Erdoğan'ı arayacağım. Ancak, kendisiyle bayramlaştıktan sonra ne olacağını bilemem. Tüm AK Partililere olan saygımdan dolayı kendisini arayacağım. Devlet Bey beni aramadı ama Genel Kurul başarım dolayısıyla beni aramıştı. Ben de kendisini kongresi nedeniyle aradım, geçmiş olsun dilemek için aradım. Devlet Bey, bu tür jestleri ihmal etmez."