CHP lideri Özgür Özel, yerel seçimlerde tüm kentlerde aday çıkaracaklarını ve seçim ittifakına kapalı olmadıklarını belirtirken, İYİ Parti'ye olumlu sinyaller gönderdi.

CHP'NİN KARARI: TÜM KENTLERDE ADAY ÇIKARTILACAK

Özgür Özel, CHP'nin yerel seçimlere güçlü bir şekilde gireceğini duyurdu.

Partisinin tüm kentlerde aday çıkaracağını açıklayan Özel, seçimlere iddialı bir şekilde hazırlandıklarını belirtti.

İYİ PARTİ İLE İTTİFAK KAPISI AÇIK

İYİ Parti'nin seçim ittifakına kapalı olmadıklarını ifade eden Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşme olup olmayacağına dair ise şunları söyledi:

"Ne zaman takdir ederlerse, biz görüşmeye her zaman hazırız ve bundan Türkiye fayda görür."

ÖZEL'DEN AKŞENER'E SICAK MESAJLAR

Akşener ile geçmişe dayanan bir diyalogları olduğunu belirten Özel, "Sayın Akşener ile Özgür Özel'in yapacağı müzakereden İYİ Parti'nin, CHP'nin ve muhalefetin ve Türkiye'nin kazançlı çıkacağını düşünürüm. Böyle bir süreçte yapıcı bir katkı veririz. Biz ne birbirimize ne de Türkiye'ye kaybettirmeye değil, biz birbirimize de Türkiye'ye de kazandırmaya odaklanmayı tercih ederiz. Biz bu konularda son derece pozitifiz." şeklinde konuştu.

MİT Başkanı İbrahim Kalın Hamas heyeti ile görüştü MİT Başkanı İbrahim Kalın Hamas heyeti ile görüştü

Önümüzdeki günlerde bir araya gelmeyi arzu ettiklerini belirten Özel, Türkiye'nin bu görüşmeden kazançlı çıkacağına inandıklarını belirterek, "Ne zaman takdir ederlerse, biz görüşmeye her zaman hazırız ve bundan Türkiye fayda görür." ifadeleriyle süreci olumlu bir şekilde değerlendirdi.