Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), şehir genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışının beklendiğini duyurarak vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Başkan Adayı Toptaş, Şehit Yakınları ve Gazilerle Buluştu Başkan Adayı Toptaş, Şehit Yakınları ve Gazilerle Buluştu

Yağışlar sonucunda oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi için gerekli tedbirlerin alındığını belirten Büyükşehir Belediyesi, ekiplerin gece gündüz sahada hazır bulunduğunu ifade etti.

TEDBİRLER ALINDI, VATANDAŞLAR UYANDI!

Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, özellikle buzlanma ve don olaylarına karşı tedbirli olunması gerektiğine vurgu yapıldı.

Trafikte olası aksamaların önüne geçilmesi için sürücülerin araçlarında kar lastiği ve zincir kullanmalarının önemine değinildi.

Kış şartlarıyla mücadele kapsamında gelen taleplerin 112 Acil Çağrı Merkezi ve ALO 153 üzerinden Afet Koordinasyon Merkezi’ne iletilmesinin önemine dikkat çekildi.

VATANDAŞLAR DİKKATLİ OLUN ÇAĞRISI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları olası olumsuzluklara karşı duyarlı olmaya çağırırken, şehir genelindeki kar yağışının etkilerine karşı birlikte mücadele çağrısında bulundu.