Gökhan Zan'a rüşvet teklifi ve mafya tehditi Gökhan Zan'a rüşvet teklifi ve mafya tehditi

Cumhuriyet Halk Partisi'nde (CHP) önemli görevlerde bulunmuş olan Gürsel Tekin, partiden istifa ettiğini duyurdu.

Uzun yıllar boyunca milletvekilliği, Genel Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik gibi kritik pozisyonlarda hizmet veren Tekin, istifasını parti içinde yaşanan çıkar ilişkileri ve parti vizyonunun sapması olarak açıkladı.

"LİYAKAT VE EHLİYETİN YOKLUĞU"

Tekin, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, CHP'nin temel ilkelerinden ve Atatürkçü, sosyal demokrat kimliğinden uzaklaştığını belirtti.

Parti içinde liyakat ve ehliyetin göz ardı edildiğini, objektif koşulların dikkate alınmadığını ifade etti.

"PARTİ İÇİNDEKİ İKTİDAR MÜCADELESİ"

Parti içerisindeki hemşericilik, gruplaşma ve ekipleşme ilişkilerine dikkat çeken Tekin, makam ve mevkilerin bu ilişkiler doğrultusunda dağıtıldığını, partinin asıl amacı olan Türkiye'de iktidara gelme mücadelesinden ziyade, parti içindeki iktidar mücadelesinin öne çıktığını vurguladı.

"AİLE VE ARKADAŞ ÇEVRESİ İLİŞKİLERİ"

Tekin, partideki yönetim anlayışının ahbap-çavuş ilişkileri, eş, dost ve akraba bağları üzerine kurulu olduğunu eleştirdi.

Parti hukukunun ve emekçilerin haklarının göz ardı edildiğini, genel merkezin kendi koyduğu kurallara bile uymadığını, bu durumun partide çalışma azmini ve motivasyonunu olumsuz etkilediğini belirtti.

İSTİFA KARARI VE GEREKÇELERİ

Gürsel Tekin, CHP'deki görevlerinde her zaman halkın içinde olmayı, Türkiye'de iktidar olabilmek için çabalamayı ilke edindiğini ifade etti.

Partinin mevcut durumu karşısında büyük üzüntü duyduğunu ve ilkelerine bağlı kalarak, inandığı değerler uğruna istifa etme kararı aldığını duyurdu.

Tekin, gençlik yıllarından itibaren hayatını adadığı, ilkelerini kalbine mühürlediği Cumhuriyet Halk Partisi'nden ayrılma kararını, mevcut yapıda çalışma imkanının kalmadığını belirterek açıkladı.