PAZARCIK YASA BOĞULDU

Yılmazcan'ın vefatı, Pazarcık'ta büyük üzüntüye yol açtı. Cenazesine sevenleri, akrabaları ve siyasi parti temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

Kâşgarlı Mahmud ve Divanu Lügati't Türk: 950 Yıllık Miras Kâşgarlı Mahmud ve Divanu Lügati't Türk: 950 Yıllık Miras

Pazarcık Belediye Başkanı Haydar İkizer, Yılmazcan'ın vefatı nedeniyle yaptığı açıklamada, "Çok kıymetli, çok değerli bir aile olan Yılmaz Can ailesinin kaybından dolayı çok üzgünüz. İnanın, bütün Pazarcık yasta. Mustafa abimiz çok değerli, çok kıymetli, çok iyi bir insan. Çevresinde çok iyi tanınan, çok iyi bilinen birisi. Allah Rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Yılmaz ailesi olarak, gerek vekilim gerekse belediye başkanımız, Pazarcık'a çok büyük hizmetleri olmuştur. Özellikle vekilime Narlı Sanayi Sitesi'ni kazandırdığı için Pazarcık kendisine de minnettardır. Hizmetler için teşekkür ederim. İbrahim Yılmaz Can kardeşimiz de belediyeyi teslim aldım, kendisinden çok iyi şartlarda teslim aldım. Kendisi de hizmetleri için Pazarcık adına çok teşekkür ederim. Sağ olsunlar, var olsunlar." dedi.

"ABİMİN YERİNİ DOLDURMAK ZOR OLACAK"

Dönem AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Ali Yılmazcan, ağabeyinin vefatı nedeniyle yaptığı açıklamada, "Abimin vefatı vesilesiyle bizi arayan, bizzat gelen bütün kardeşlerimize teşekkür ediyoruz. Bugün de bizi yalnız bırakmayan, buraya kadar teşrif eden belediye başkanımıza da ayrıca özellikle teşekkür ediyoruz. Daha önceki belediye başkanı kardeşimdi, şimdiki de kardeşimiz. İnşallah kardeşimin bıraktığı yerden bu güzel memleketimize hizmetlerine devam edeceğine canı gönülden inanıyoruz. Merasimimize katılan tüm kardeşlerimize rahmet okuyoruz. Hepsine de teşekkür ediyoruz. Allah hepimizi imanla öbür tarafa gitmeyi nasip etsin. Teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

ESKİ BELEDİYE BAŞKANI YILMAZCAN: PAZARCIK BÜYÜK BİR DEĞERİNİ KAYBETTİ

Önceki dönem Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan da yaptığı açıklamada, "Sevginin, hoşgörünün birlikte yaşamanın merkezi olan Pazarcık'ta bayrağı çok kıymetli belediye başkanıma devrettim. Bu süreçten sonra bir olacağız, beraber olacağız. Hep birlikte Pazarcık'ın güzel hizmetler gelmesi konusunda kıymetli başkanıma, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler olmak üzere hep birlikte yardımcı olacağız. Çok değerli büyüğümüze, bizim Anadolu kültüründe büyük abiler, baba vekili olur. Büyük ablalar da ana vekili. Pazarcık çok büyük değerini kaybetti. Mekanı cennet olsun. Bu süreç içerisinde başta sayın valim olmak üzere, Büyükşehir Belediye Başkanı'na, çok kıymetli kaymakama ve belediye başkanıma, cenazemizin defin sırasından mevlidimize kadar bizi yalnız bırakmadılar. Biz kendilerine teşekkür ediyoruz. Burada Pazarcık'ta birlikte yaşamanın hoşgörünün bir örneğiydi. Sayın başkanımla seçildikten sonra da kardeşini kaybetti. Ben de abimi kaybettim. İkimiz de aynı duyguları yaşıyoruz. Allah iki aileye de Sabr-ı cemil ihsan eylesin. Ben, Sayın Başkanımın, Sayın Kaymakamımın bu zor günde bizi yalnız bırakmadıkları için huzurunuzda teşekkür ediyorum. Sağ olun." ifadelerini kullandı

Pazarcık, Mustafa Yılmazcan'ın anısını yaşatmaya devam edecek.