İstanbul Sarıyer'de yaşanan olayda, taksi şoförü 58 yaşındaki Yaşar Yanıkyürek, yabancı uyruklu bir yolcu tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Cinayet sonrası taksiye binerek kaçan katil, polis ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.

MSB duyurdu: Kuzey Irak'ta bir asker şehit MSB duyurdu: Kuzey Irak'ta bir asker şehit

TARTIŞMA CİNAYETE DÖNÜŞTÜ

Olay, 17 Nisan 2024 günü saat 16.30 sıralarında Tarabya Mahallesi Pamuk Sokak'ta meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, yabancı uyruklu bir şahıs, taksi şoförü Yaşar Yanıkyürek'in kullandığı ticari taksiye bindi. Taksicinin ücreti konusunda anlaşamayan şahıs ve Yanıkyürek arasında tartışma yaşandı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu, şahıs Yanıkyürek'i 5 yerinden bıçaklayarak araçtan atıp, taksiyle olay yerinden kaçtı.

VATANDAŞLAR İHBAR ETTİ, POLİS VE SAĞLIK EKİPLERİ GELDİ

Bıçaklamaya tanık olan vatandaşlar durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Yanıkyürek'in hayatını kaybettiğini teyit etti.

ACILI AİLE ADLİ TIP KURUMUNDA

Yanıkyürek'in acılı ailesi ve yakınları Adli Tıp Kurumuna akın etti. Burada yapılan işlemlerin ardından Yanıkyürek'in cenazesi ailesine teslim edildi.

MESLEKTAŞLARINDAN TEPKİLER YAĞDI

İstanbul Taksi Şoförleri Derneği Başkanı Deniz Dündar, bu tür olayların son bulmasını isteyerek yetkililerden acil önlem talep etti. Dündar, "Meslektaşımız Yaşar Yanıkyürek'i vahşice öldüren caninin yakalanması sevindirici. Fakat bu tür olaylar ilk değil, son da olmayacak. Yetkililerden can ve mal güvenliğimiz için acil çözüm bekliyoruz." dedi.

YANIKYÜREK'İN İŞ ARKADAŞLARI DA YASLI

Yanıkyürek'in iş arkadaşlarından Taner Kiziroğlu da üzüntüsünü dile getirerek, "Yaşar abi dürüst ve çalışkan bir insandı. Kimseye zararı dokunmadı. Bu vahşet karşısında ne diyeceğimizi bilemiyoruz. Yetkililer artık bir çözüm bulsun. Taksicilerin can güvenliği tehlikede." dedi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

İstanbul Valiliği, taksi şoförü Yaşar Yanıkyürek'i öldüren saldırganın yakalandığını açıkladı. Açıklamada, "Tarabya Mahallesi'nde taksi şoförü Yaşar Yanık'ı öldüren Y.B.G. isimli şüpheli yakalanmıştır. Soruşturma devam etmektedir." denildi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER

Sosyal medyada da taksi şoförü Yaşar Yanıkyürek'in ölümü ile ilgili üzüntü ve tepki mesajları paylaşıldı. Birçok kullanıcı, taksicilerin can güvenliği için yetkililerden acil önlem alınmasını talep etti.