Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı

Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı yapıldı

Ak Parti Kahramanmaraş İl Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirildi.

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Ak Parti İl Başkanı Atıf Şirikçi, partisinin yaptığı hizmetlerin vatandaşlara anlatılması için teşkilatların daha fazla gayret sarf etmesi gerektiğini belirterek, il başkanlığı olarak nüfus yapısına göre en yüksek üye kaydı yapan il olmak istediklerini ifade etti. Şirikçi, “Ar-ge başkanlığımızın yapmış olduğu siyaset akademisini en iyi şekilde yapmıştır. Bu programa ev sahipliği yapan Ak Parti Kahramanmaraş İl Teşkilatı Türkiye’de en iyi organizasyonu yapan il olarak birinci olmuştur” dedi. Daha sonra konuşan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz da 5 yıldır gerçekleştirdikleri belediye icraatlarını rakamlar vererek anlattı. TBMM Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdil de bir konuşma yaparak şunları kaydetti: “Biz sevgi medeniyetini inşa etmek mecburiyetindeyiz. Kültürümüz ve geçmiş değerlerimiz itibarıyla bugün dünyaya söyleyeceğimiz sözler var. Dünya milletler ailesi içerisinde kendimize iyi bir yer edinmek istiyorsak, Türkiye Cumhuriyeti’ni ilelebet yaşatmak ama dünya milletlerinin en ön sıralarına taşımak istiyorsak o zaman hem teknolojiyi yakalamak hem kültür ve medeniyet olarak bir şeyler söylememiz lazım.

Sevgi medeniyetini oluşturmamız gerekiyor. Bir birimizi gerçek anlamda sevmemiz lazım. Bu ülkenin insanları olarak kardeşlik hukukuna riayet ederek yaşamamız lazım. Bu ülkede bir sınıf ayrımı yok. Herkes her yere gelebiliyor.

Daha sonra kürsüye gelen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Sağlam, “Biz milletimizin partimize olan itimadı devam ettiği sürece, milletin desteğini arkamızda koruğumuz sürece ve birlik ve beraberliğimizi koruduğumuz sürece her türlü badireyi atlatacağımız söylemiştim.

Görüyorsunuz badireler bitti Türkiye sükûna ve huzura kavuştu. Bu sükûna ve huzura kavuşmada partimizin ekonomik ve siyasal alanda 6 yıldır yapa geldiği hizmetlerin büyük rolü var. Her şeye rağmen vatandaş günlük düşünür. Günlük problemlerine çözüm bulduğun sürece sizin arkanızda olur. Türkiye’nin siyasi bakımdan geldiği son 6 altı yıla baktığınız zaman başvurduğumuz Avrupa Birliği topluluğuna gerekli olan bütün reform yasaları çıkarılmış topluluğun büyük ölçüde bizden istediklerinin yanında Türkiye’nin daha demokratik daha hukuka saygılı daha çağdaş bir demokrasiye kavuşması için gerekli tedbirler alınmıştır. Her tedbir milletimizin hayrına olduğu için alınmıştır. Siyaseten daha demokratik bir Türkiye, daha hür bir Türkiye her zaman daha da gelişecektir daha da istikrar bulacaktır. Dünyadaki itibarımıza baktığımız zaman komşularımızdan başlamak suretiyle gerek AB’de gerekse ABD ve Nato nezdinde Türkiye itibarlı bir devlettir. Birçok uluslar arası soruna Başbakanımız aracılık yapmaktadır. Dünyada hatırlı bir başbakandır. Dolayısıyla Türkiye siyaseten bugün gerek içte sağladığı istikrarla gerekse dışarıda sağladığı itibarla gerçekten siyasi istikrarı ve itibarını yükseltmiş bir ülkedir. Ekonomik alanda bakıldığı zaman gerek kişi başına düşen milli hâsıladan gerekse yurt içi milli hâsılanın artmasından gurur duyacak düzeye gelmiş durumdayız. Aşağı yukarı milli gelir kişi başına 10 bin dolara gelmiştir. Türkiye’nin yurt içi milli hâsılası 6 yılda 3’e katlanmıştır. Bunun belki esnafımıza, çiftçimize yansıması biraz geç kalmış olabilir ama Türkiye’nin makro dengeleri yerinde olduğu sürece, ekonomisi güçlü olduğu sürece giderek ekonomik bakımdan geliştikçe bu para bu milletin şu veya bu şekildeki ihtiyaç duyduğu kesimlerine mutlaka aktarılıyor, aktarılacak.

Ak Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu’nun bölge koordinatörlüğünü yaptığı il danışma meclisi toplantısında siyaset akademisini bitirenlere sertifikaları takdim edildi. Toplantı daha sonra basına kapalı olarak gerçekleştirildi. (Ajans 46 - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2008, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66