AKP Elbistan'da Kılıç tek aday

AKP Elbistan'da  Kılıç tek aday

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Elbistan ilçe Başkanlığı'nın 3. Olağan Kongresine Bünyamin Kılıç tek aday olarak gösterilecek. Aday gösterilmeyen şu anki İlçe Başkanı Mehmet Erdoğan kararı saygı ile karşıladığını açıkladı.

AK Parti İlçe Teşkilatı özel toplantısında Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan, İlçe Başkanı Mehmet Erdoğan, yönetim kurulu üyeleri ve diğer yetkililer ile yapılan toplantıda önümüzdeki günlerde yapılacak olan 3. Olağan Kongrede AK Parti İlçe Başkanlığına Bünyamin Kılıç'ın kesin aday gösterilmesi kararı alındı.

Kararı saygı ile karşıladığını ifade eden İlçe Başkanı Mehmet Erdoğan, "AK Parti Elbistan ailesi olarak 28 Ocak 2006 tarihinde yapılan 2. Olağan Kongre ile Elbistan İlçe Teşkilatını oluşturduk. O günden bu güne teşkilatımız birçok yeniliklere imza attı. En önemlisi de 22 Temmuz 2007 genel seçimlerinde teşkilatımız bir örnek teşkil edecek çalışma içerisinde bulunmuş ve Türkiye'de esen AK Parti rüzgarının Elbistan'da da başarı ile esmesine etken olmuştur" dedi.
Başkan Mehmet Erdoğan, tekrar aday gösterilmek için bir hesap içinde olmadığını ifade ederek " 3. Olağan Kongremizi yapma aşamasındayız. Ben ve arkadaşlarım 'Elbistan'ı yarınlara daha güzel nasıl taşırız' diye çalışarak bu günlere geldik. Delege aşamasında birliği sağlayacak objektif bir delege listesi ortaya koyduk.

Arkadaşlarımla beraber çok önceden milletvekilimiz ve İl Teşkilatımızla istişare halinde olarak bu kongrede aday olmayacağımızı, herhangi bir aktif görev beklemediğimizi ama hangi noktada görev verilirse orada çalışabileceğimizi paylaşmıştık. Elbistan Belediyesini İktidar ile kaynaştırıp birleştirerek Elbistan'a daha büyük ve önemli yatırımların gelebilmesi uğraşını verdik. Biz samimiyetimizi bir kez daha göstererek seçilme noktasında bir çok imkânımız olmasına rağmen ısrarımızın olmadığını, esas amacın hizmet olduğunu da kamuoyuna göstermiş olduk. Yeni oluşacak teşkilatta görev alacak arkadaşlarımızın başarılı olacağına inanıyor, onların her noktada, her zaman, yanlarında olacağımızı da söylemek istiyorum" ifadesini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2008, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66