AKP'nin İstanbul adayı belli oldu

AKP'nin İstanbul adayı belli oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin İstanbul İl Başkanlığı'nda yaptığı konuşmada, AKP İstanbul ve Kocaeli Büyükşehir belediye başkan adaylarını açıkladı.

Buna göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı yeniden Kadir Topbaş, Kocaeli Belediye Başkan Adayı da yeniden İbrahim Karaosmanoğlu oldu.

"15 OCAK'A KADAR BÜTÜN ADAYLARIMIZI AÇIKLAYACAĞIZ"

Başbakan Erdoğan, AKP olarak en geç 15 Ocak'a kadar tüm adayların açıklanacağını söyleyerek şunları dedi:

"Her bir adayımızın ülkemizin değerleriyle barışık olması bizim için çok önemlidir. Liyakat ve vizyon sahibi, mütevazı dürüst adaylar inşallah bizim listemizde yer alacak. Aday belirleme sürecinde parti içi demokrasi tam manasıyla gerçekleşiyor. Adaylarımızı çok titiz bir çalışmanın sonunda MYK kararıyla belirliyoruz."

ANKARA ADAYI ÇARŞAMBA GÜNÜ AÇIKLANACAK

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya, Kayseri, Konya Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını açıklamasının ardından vekillerle görüşerek çarşamba günü Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayacak.

AK Parti, gelecek hafta sonuna kadar tüm büyükşehir belediye başkan adaylarını açıklamış olacak.

Erdoğan, yarın Ankara milletvekilleriyle bir araya gelerek Ankara için durum değerlendirmesi yapacak. AK Parti'nin 14-20 Aralık tarihleri arasında bir firmaya yaptırdığı anket sonuçları da Erdoğan'a verilecek. Daha sonra AK Parti Ankara İl Başkanı Halis Bilge ile durum değerlendirmesi yapacak olan Erdoğan, düzenlenecek törenle Ankara Belediye Başkan adayını açıklayacak.

Bu arada Pollmark tarafından son 6 gün içinde yapılan ankete göre, Ankaralıların yüzde 46'sı yine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i, yüzde 11'i Turgut Altınok'u, yüzde 17'si de Murat Karayalçın'ı istiyor. Gökçek, 'Sesar' firmasına para verdiği yönündeki iddiaları dün yazılı açıklama ile noter tasdikli olarak yalanlamıştı.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2008, 14:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66