Başbakan Davutoğlu İngiltere’ye gidiyor!

Başbakan Davutoğlu İngiltere’ye gidiyor!

Başbakan Ahmet Davutoğlu, resmi ziyaret için bugün İngiltere’ye gidiyor.


Başbakan Ahmet Davutoğlu, 19-21 Ocak 2015 tarihleri arasındaki İngiltere ziyareti çerçevesinde Başbakan David Cameron ile bir görüşme yapacak.
Görüşmede ikili ilişkilerin yanı sıra, Suriye ve Irak’taki durum başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası meseleler ile terörizmle mücadele alanında işbirliği konularının ele alınması öngörülüyor.
Davutoğlu, Londra'da ayrıca uluslararası finans ve yatırım çevrelerinin katılımıyla düzenlenecek toplantılara iştirak edecek.
Borsa İstanbul ve Türk İhracatçılar Birliği tarafından İstanbul Finans Merkezi Girişimi'nin işbirliğiyle düzenlenecek olan “İstanbul: Bölgesel Merkez, Küresel Aktör Forumu”nda bir konuşma yapacak olan Başbakan Davutoğlu, etkinlik bağlamında Borsa İstanbul ve Londra Borsası arasında işbirliği yapılmasına dair anlaşmanın imza törenine katılacak.
Davutoğlu, İngiltere’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından Wilton Park tarafından düzenlenecek etkinlikte siyasetçiler, akademisyenler, diplomatlar, basın mensupları ve diğer kanaat önderlerinden oluşan bir gruba da hitap edecek.
Sözkonusu etkinliklerde Türkiye'nin uzun vadeli ekonomik görünümü ve yapısal reform programı ile bölgesel gelişmeler ve AB ile ilişkiler başta olmak üzere dış politika gündemine dair kapsamlı görüş ve değerlendirmelerini paylaşacak olan Davutoğlu, İngiltere’de yaşayan Türk toplumunun temsilcileriyle de bir araya gelecek.
Başbakan Davutoğlu, İngiltere ziyaretinin ardından Dünya Ekonomik Forumu'nca Davos'ta her yıl geleneksel olarak düzenlenen 'G-20 Özel Oturumu'na katılmak üzere 21 Ocak 2015 günü İsviçre'ye hareket edecek.
Davutoğlu, 21-23 Ocak 2015 tarihlerindeki Davos programı kapsamında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Borsa İstanbul'un tertiplediği toplantılara katılarak, B-20 gündemi ve ekonomideki gelişmelere dair konuşmalar yapacak.
Bazı devlet ve hükümet başkanlarının yanısıra uluslararası iş çevreleri ve kanaat önderleri ile ikili temaslarda da bulunacak olan Davutoğlu, 23 Ocak’ta Davos'tan Zürih'e geçerek, İsviçre'de yaşayan Türk toplumunun temsilcileriyle bir araya gelecek, ardından aynı gün yurda dönecek.
(İHA)

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2015, 11:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner23

banner66

banner63

banner67