Başbakan R. Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş'ta...

Başbakan R. Tayyip Erdoğan Kahramanmaraş'ta...

Kahramanmaraş’a uçakla saat 16.30’da gelen Başbakan Recep Tayip Erdoğan, Hafız Ali Efendi Meydanı’nda halka hitaben yaptığı konuşmada, 12 Eylül Pazar günü yapılacak referandumda ‘Evet’ oyu istedi.

Özel uçak 'ANA' ile Kahramanmaraş'a gelen Başbakan Erdoğan'ı, havalanında Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır, Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, AK Parti Kahramanmaraş milletvekilleri ve partililer karşıladı.

Saat 17.00’da miting alanına gelen ve yaklaşık bir saat süren bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, Anayasa değişiklik paketinin neler içerdiğini anlatarak başta CHP ve MHP olmak üzere muhalefete yüklendi. “Bu millet seninle gurur duyuyor” sloganları altında konuşmasına başlayan Erdoğan; “Sizleri rahmet ve bereket ayında en kalbi duygularımla selamlıyorum. Bu mübarek ayın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum” dedi.

Gül suyu karıştırılmış su ile meydanı dolduran yaklaşık 10 bin kişinin serinletilmeye çalışıldığı mitingde konuşan Erdoğan, Kahramanmaraşlı şairlerin şiirlerinden kesitler sunduktan sonra şunları söyledi:

“Kahramanmaraş’tan devasa bir Evet bekliyoruz. Sevgili edeler; 12 Eylül’de partilere oy vermeyeceksiniz. Ne iktidar ne de muhalefete oy vereceksiniz. Referandum bir güven oylaması değildir. Demokrasi mücadelemizde yanımızda mısınız? Büyük Türkiye için, ileri demokrasi için evet diyoruz. Sevdamız millet, oyumuz evet.”

İŞTE MİTİNG KONUŞMASI

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''son günlerde yeni bir çarpıtmayla karşı karşıyayız. Yine MHP'den geliyor. Terör örgütünün, eylemlerini geçici olarak durdurduğunu açıklaması hükümetimizle ilişkilendirilmeye çalışılıyor. Açık söylüyorum, bu alçakça bir iftiradır. Referandum sürecini etkilemeye yönelik uydurulmuş bir yalandır'' dedi.

Erdoğan, ''AK Parti hükümetinin herhangi bir terör örgütüyle masaya oturması, pazarlık yapması söz konusu değildir'' diye konuştu.

Erdoğan, partisinin Kahramanmaraş'ta Müftülük Meydanı'nda düzenlenen mitinginde bir konuşma yaptı.

Yaptığı konuşmada MHP'ye yönelik eleştirilerde bulunan Başbakan Erdoğan, epey bir zamandır MHP yöneticilerini ortalıklarda görmediğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Son günlerde baktım TBMM'de basın toplantıları yapıyorlar, basın açıklamaları yapıyorlar. Meclis'in çalışmalarını engellediler, yavaşlattılar. Meclis'in gece yarılarına kadar çalışmalarından rahatsız oldular. Şimdi Meclis tatil, bunlar Meclis'ten çıkmıyorlar.

Postacıya izin vermişler, mektup dağıttığı mahalleye gezmeye gitmiş. Orada da diyorlar ki 'AK Parti şununla işbirliği yaptı, bununla işbirliği yaptı. Devlet şununla uzlaştı, bununla uzlaştı'. Böyle yalan olur mu yahu? Son günlerde yeni bir çarpıtmayla karşı karşıyayız. Yine MHP'den geliyor. Terör örgütünün, eylemlerini geçici olarak durdurduğunu açıklaması hükümetimizle ilişkilendirilmeye çalışılıyor. Açık söylüyorum, bu alçakça bir iftiradır. Referandum sürecini etkilemeye yönelik uydurulmuş bir yalandır. AK Parti hükümetinin herhangi bir terör örgütüyle masaya oturması, pazarlık yapması söz konusu değildir. Bundan sonra da olmayacaktır. Terör örgütü elebaşılarının beyanlarını hakikat kabul etmek ne kadar vahimse böyle bir milli bir meseleyi kampanya malzemesi haline getirip istismar etmek de o kadar vahimdir.''

AK Parti olarak dün gereken açıklamaları yaptıklarını ve bu iddiaları yalanladıklarını hatırlatan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Nitekim dün gerçekleşen MGK toplantısından sonra da terörle mücadelemizin etkin ve tavizsiz bir şekilde süreceği bir kez daha açıklandı. Ben herkesi sorumlu davranmaya, böyle ciddi meseleler üzerinden siyasi polemikler üretmemeye çağırıyorum.

Ne yazık ki Türkiye'de muhalefet hiçbir zaman terörle mücadelede bizimle beraber olmadı. Tam aksine şehitlerimiz geldiği zaman onların üzerinden prim yapmaya, rant elde etmeye çalıştılar. Bizdeki muhalefet böyle bir muhalefet. Onun için minareyi çalan kılıfını da hazırlıyor. Hem suçlular, hem güçlü görünmeye çalışıyorlar.''

Başbakan Erdoğan daha sonra Kahramanmaraş Belediyesi yeni hizmet binasına geçerek buranın ve Pınarbaşı bölgesinde yapımı yeni tamamlanan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nın açılışı ortak törenle yaptı. Erdoğan belediye önündeki törenin ardından Kahramanmaraş Fuar Merkezi’ne geçerek açık alandaki iftar yemeğine katılacak. (www.kanal46.com)COPYRİGHT: FOTOĞRAFLAR KANAL 46'YA ÖZELDİR, KOPYA EDİLMESİ VE YENİDEN YAYIMLANMASI KESİNLİKLE YASAKTIR.....

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2010, 15:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa Gençtürk
Mustafa Gençtürk - 10 yıl Önce

AK Partinin Kahramanmaraş mitingleri hayli görkemli olur; 80-90 bin hatta 100 bin katılımlardan bahsedilirdi. Ama bugün üzülerek gördük ki; bu rakamların onda biri kadar insan vardı. Yani 6-7 bin civarında bir kalabalık vardı alanda...Hadi 10 bin diyelim....Başbakanımızın morali de hayli bozuldu sanırım...Bu parti bu hallere düşecek bir partimiydi ya?....Suç kimin; il ve ilçenin tabi....artık kafalarını ellerinin arasına alır da düşünürler belki........yazı yazık çok yazık.....(Şimdi derlerki ramazandı da ondan katılım az oldu. Yok mevsim sıcaktı da ondan az katılım oldu. Bundan önceki mitinglere hangi parti olursa olsun sayıları değerlendirirken sıcaklığı ve mevsimi hiç göz önüne aldık mı söyleyin Allah aşkına.....)

emre tutan
emre tutan - 10 yıl Önce

mustafa bey önemli bir konuya parmak basmış..kalabalıgın azlıgını neye baglayacaklar parti kurmayları bakalım..kurumlarda bir sürü sıkıntı var görmüyorlar aha seçimde yaklasştı onun koşturmacasıda başlayacak...bu millet niye evet diyecegini iyi biliyor...demokrasiye ve refaranduma EVET.. S.... müdürüne HAYIIIR... DİĞER DAİRE MÜDÜRLERİ DEĞİŞTİ SIRADAKİ GELSİN.. bakalım aklıselim görünene kimseler bunu göreeceklermi..

SIRADAKİ HABER

banner63