Baykal'dan Tuncay Özkan itirafı

Baykal'dan Tuncay Özkan itirafı

CHP Lideri Deniz Baykal, Tuncay Özkan'ın kendisinden gelip ne istediğini ilk kez açıkladı. Özkan'ın isteğine Önder Sav çok kızacak.

Vatan Gazetesi yazarı Can Ataklı CHP Lideri Deniz Baykal'la yaptığı sohbeti yazdı: Baykal'la sohbetimizde Tuncay Özkan ve Kanaltürk konusu açıldı. "Bir ara CHP'ye katılacaktı galiba ama şimdi parti kurdu" dedim. Baykal çok ilginç bir cevap verdi: "Evet" dedi, "Geldi, hayli uzun konuştuk, benden CHP Genel Sekreterliği'ni istedi."

Bunu medyada okumuştum. Baykal, "Konu aslında aramızda kalacaktı, ama nasılsa sızdı" diye ekledi.

Kanaltürk'e maddi destek konusunu doğrulayan Baykal, "Şimdi o yüzden başımızı derde sokmak istiyorlar zaten" diyerek şunları anlattı: "Bir siyasi partinin kendisini medyada anlatmak istemesi kadar doğal bir şey yoktur. AKP neredeyse medyanın tamamına sahip olmuş. Bizim de sesimizi duyurmamız gerek. Kanaltürk'le bir tür reklam anlaşması yaptık. Reklam deyince ille de Baykal'ın resminin yayınlanması gerekmiyor. Bizim görüşlerimizin, bizim söylemek istediklerimizin ekrana yansımasını da bir tür reklam olarak görmek gerek."

Tekrar Tuncay Özkan'ın Genel Sekreterlik istemesine dönerek, "Bu neden gerçekleşmedi?" diye sordum. Baykal, "Bir partiye Genel Sekreter olmak kolay değil ki. Şu anda bu görevi yürüten Önder Sav çok uzun yıllar partiye hizmet vermiş, kamuoyunda çok saygın, kendini kanıtlamış bir isim. Tuncay Özkan'a partiye katılmasını ve mücadele vermesini tavsiye ettim. Pazarlıkla partiye girilemeyeceğini söyledim. Durumu görünce zaten kendisi de vazgeçti, partiye de girmedi" karşılığını verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2008, 07:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66