CHP'li Koç'a Ali Sezal'ın cevabı gecikmedi..

CHP'li Koç'a Ali Sezal'ın cevabı gecikmedi..

Eski AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sezal: "Sayın Haluk Koç'u iyi araştırmaya ve ciddiyete davet ediyorum"


Eski AK Parti Milletvekili Ali Sezal, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç'un, "Kızının sınava girmeden öğretmen atandığı" iddiasına ilişkin, "Sayın Haluk Koç'u iyi araştırmaya ve ciddiyete davet ediyorum" ifadelerini kullandı. 


Sezal, yaptığı yazılı açıklamada, CHP'li Koç'un, kızının KPSS sınavına girmeden öğretmen olarak atandığı iddiasının asılsız olduğunu belirtti. 


Kızının, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezunu olduğunu vurgulayan Sezal, şunları kaydetti:


"Mezuniyetinden sonra ise KSÜ İlahiyat Fakültesinde araştırma görevlisi olarak işe başladı. Bu görevini de 3 yıla yakın sürdürdü. Daha sonra kadrosu yatay geçişle Milli Eğitim Bakanlığında aktarıldı. Kızım zaten devlet memuru konumundadır. Bu geçiş tamamen yasal olup, aykırı bir durum söz konusu değildir. Bunun da ülkemizde ve ilimizde birçok örneği vardır. Böyle bir atama için milletvekili desteğine ihtiyacı yoktur. Yasal haktır. Bu nedenle Sayın Haluk Koç'u iyi araştırmaya ve ciddiyete davet ediyorum."


 

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2014, 06:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63