Davutoğlu gözyaşlarını tutamadı!

Davutoğlu gözyaşlarını tutamadı!

Adıyaman'da PKK'lı teröristlerce şehit edilen Uzman Onbaşı Müsellim Ünal için düzenlenen askeri törende Başbakan Davutoğlu'nun gözyaşlarını tutamadığı görüldü.


Adıyaman'da terör örgütü PKK ile girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Müsellim Ünal için Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı’nda askeri tören düzenlendi.


Törene Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 


GÖZYAŞLARINI TUTAMADI
Konuşmaların yapıldığı sırada bir ara Başbakan Davutoğlu'nun gözyaşlarını tutamadığı ve gözyaşlarını sildiği görüldü.


Başbakan Ahmet Davutoğlu daha sonra törende yaptığı konuşmada, “Bugün huzurunda bulunduğumuz şehit kardeşimiz bize çok şeyi hatırlatıyor. Makamların en yücesi olan şehitlik makamına erişti. 100 sene önce bu topraklarda Çanakkale Savaşı'nda ya da Sarıkamış’ta, kimileri soğuktan donarak ya da Çanakkale’de bir adım ötesinde şehitliğe doğru yürürken kahramanca hayatını verenlerle bugün huzurunda olduğumuz Müsellim kardeşimizin makamı aynı makamdır. Bizler vatan hizmetini değişik lehçelerde yürütürken, hep o makama ulaşmak için dua ederiz. Allah şehitlerimizin yanında haşr olacak kadar layık olanlardan eylesin. Ailesinin hüzünü ve acısını hissediyoruz ama Müsellim kardeşimize gıpta ediyoruz. Biz onları ölü zannederiz ama onlar hayattadırlar. Rahmetli şehidimize hitaben diyorum ki bu bize yüce şehitlik makamının önemini anlatıyor hem de üzerimize düşen vazifeleri. Kahraman şehidimizin ruhu şad olsun. Ama bilsin ki onun şehadeti için aht ettiği milletimizin birliği ve beraberliği, ülkemizin bütünlüğü ondan sonraki nesillerce ebediyen korunacaktır. Hangi görevde olursak olalım, onun aziz hatırasını hiçbir zaman unutmayacağız. Bu aziz hatıranın gereğini hangi mevki ve makamda olursak olalım, yapmakta tereddüt etmeyeceğiz. Çanakkale Savaşı’nda, Sarıkamış dağlarında şehit olanlar, dışarıdan gelen işgalcilere karşı, müstevilere karşı vatan toprağını korudu. Bu şehit kardeşimiz ise doğrudan gelmeyen, yabancı müstevilerin dolaylı maşalarına karşı bu toprağı korudu. Bu dolaylı maşalarda bilsinler ki bölücü terör örgütü, arkasındaki güçler de bilsinler ki 78 milyonun son ferdine kadar, bu şehidimizin üstüne örttüğümüz şu al bayrağı bu semalarda ebediyen dalgalandırmak için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırdır” dedi.


“BEDELİ NEYSE ÖDERİZ”
Başbakan Ahmet Davutoğlu 78 milyonun kardeşliği için çalıştığını belirterek, şunları söyledi:
“Dün bir tarafta Suruç’taki terör saldırısı, diğer taraftaki Adıyaman’dan gelen şehit haberi yüreğimizi dağladı. Bu topraklarda, stratejik topraklarda beraber yaşamanın bedelini bir kez daha gösterdi. Bedel neyse ödemeye hazırız. Bu bedelin karşılığı olarak herhangi birileri bu semalarda al bayrağın ineceğini düşünüyorsa, bu ülkenin bölünebileceğini hayalinden geçiriyorsa, bu milletin fertlerinin birbirine düşman kılınacağını, kardeş kavgalarının yayılacağını düşünüyorsa onlarda bilsinler ki her bedeli öderiz ama onlara izin vermeyiz. Bilin ki sizlerin evladınız bizim evladımızdır. Sizlerin acınız bizim acımızdır. Kendi evladımızı uğurluyoruz. Her bir aile her bir baba bunu bugün Türkiye’de yürekten hissediyor ve acınızı paylaşıyor. Aileniz ailemizdir, şehidiniz şehidimizdir. Ve bundan sonrada şimdiye kadar olduğu gibi şehitlerimizin emanetlerini ebediyen koruma konusunda da kararlıyız. Şehidimizin ruhu şad olsun, Türk Silahlı Kuvvetleri'mizin ve ailemizin başı sağ olsun."


Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasının ardından, şehit Jandarma Uzman Onbaşı Müsellim Ünal'ın naaşı askerlerin omuzlarında ambulansa taşındı. Şehidin cenazesi, helikopterle memleketi Kayseri’ye gönderildi.(İHA)

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2015, 08:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63