FLAŞ: Poyraz hakkında suç duyurusunda bulunacak!

FLAŞ: Poyraz hakkında suç duyurusunda bulunacak!

Kahramanmaraş siyasetinin üzerindeki ölü toprağını kaldırabilmek için Şubat ayında memleketi Kahramanmaraş’a gelerek irtibat bürosu açan Türk siyasetinin tanınmış simalarından ve son günlerde ülke gündeminin ilk sıralarında yer alan Ökkeş Şendiller, Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz hakkında adli makamlara suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Kanal 46 Haber Merkezi’ni ziyaret ederek özel açıklamalarda bulunan Şendiller, şunları kaydetti: “Sayın Belediye Başkanı Mustafa Poyraz her fırsatta ‘hasbi’ olduğunu söylüyor ama sahibi millet olan belediyenin imkânlarını da çar-çur etmekten de geri kalmıyor. Bu nasıl hasbiliktir anlamadık. Kaldırımları ve yolları ‘yap boz, yeniden yap’ sistemi ile devamlı olarak yenileyerek ne kadar para harcıyor? Son billboard ihalesinde de belediyeyi yaklaşık 3.5 trilyon lira zarara uğrattığı ortaya çıktı. Bugüne kadar Poyraz’a sorduğumuz sorulara herhangi bir cevap gelmedi. Demek ki iddialara verecek cevabı yok ya da sükût ikrardan geliyor. Şu anda hukuk müşavirlerimiz konuları inceliyor ve başta billboard ihalesi olmak üzere birçok konuda hesap sorularak gereğinin yapılması adına adli makamlara başvuracağım. Büyük ihtimalle pazartesi günü yapacağım basın toplantısının ardından Kahramanmaraş Adliyesi’ne giderek Cumhuriyet Başsavcılığına Mustafa Poyraz hakkında suç duyurusunda bulunacağım.”

Ökkeş Şendiller, suç duyurusunun ardından Mustafa Poyraz hakkında gerekli inceleme ve soruşturma yapılabilmesi amacı ile Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı, Devlet Denetleme Kurulu, İçişleri Bakanlığı gibi resmi makamlara da başvuruda bulunarak iddiaların araştırılmasını isteyeceğini ifade etti. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2010, 08:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66