Kahramanmaraş Büyükşehir adayları halka ne vaat ediyor?

Kanal 46 ekibi, 31 Mart yerel seçimlerine az bir süre kala sahaya inen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayları, vatandaşa neler söylediğini sizler için derledi.

Kahramanmaraş Büyükşehir adayları halka ne vaat ediyor?

Türkiye seçim sathına girerken Cumhur ve Millet İttifakı adayları da seçim çalışmalarını hızlandırdı. Meydanlara inerek vatandaşlar ile bir araya gelen iki adayda vatandaşa seçildiği takdirde neler yapacağını söyledi.

Kanal 46 haber ekibinin takip ettiği haberlerden derlediği bilgilere göre Cumhur İttifakı Adayı Hayrettin Güngör ve Millet İttifakı Adayı Ali Öztunç’un neler söylediklerini sizler için derledik

CUMHUR İTTİFAKI ADAYI HAYRETTİN GÜRGÖR

Geldiğimden bugüne kadar şehrimizi ve ilçelerimizi geziyoruz. Allah’a şükürler olsun hemşerilerimizin sıcak ilgisini gördüm.  Bugün de şehrimizdeki esnaflarımızı geziyoruz.  Özellikle hemşerilerimizin göstermiş olduğu ilginden dolayı aracılığınız ile kendilerine teşekkür ediyorum. Bizim, insanımız şükür sahibi. Nasılsınız iyimi siniz? Diyoruz, hamd olsun, şükürler olsun diyor. Bunun büyük bir zenginlik olduğunu düşünüyorum. Hepsine çok teşekkür ederim. Benim adaylığım açıklandıktan sonra gördüğüm ve karşılaştığım sıcak ilgiden dolayı tekrar hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Bu süreçte 31 Marta kadar çok iyi bir çalışma ile iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. Özellikle Cumhur ittifakını, partimize Cumhurbaşkanımıza ve Kahramanmaraş’a ve Türkiye’mize yakışır bir sonuç olacağını düşünüyorum. Tabi bu büyük sorumluluk. Rabbim bu görevi bundan sonra bize nasip ederse bu sorumluluğumuzu yüklerse, ilçe belediye başkanlarımız ile birlikte şehrimizi neler katacağız? Neler yapacağız? Bunların üstüne konuşcağız”

MİLLET İTTİFAKI ADAYI ALİ ÖZTUNÇ

Seçim sürecinde artık günler daralmaya başladı. Benim aile olarak bir takım sıkıntılarım vardı. Babamın rahatsızlığı nedeniyle bir süredir gelememiştik. Son parti meclis toplantımızı gerçekleştirdik. Artık sahaya indik. Bugüne kadar strateji toplantılarımızı yaptık, projeler toplantımızı gerçekleştirdik. Çok güzel projeler hazırladım. Bu projeleri 9 Şubatta yapacağımız bir toplantıda Kahramanmaraş kamuoyuna duyuracağım. Esnafımızı gezmeye başladım. Gerçekten çok güzel bir ilgi var. Kahramanmaraşlı hemşerilerim artık aynı yönetimden bıkmışlar

Bunu da bana söylüyorlar. Ben bir kez daha söylüyorum; milletvekilliği seçimleri ile belediye seçimleri çok farklıdır. Milletvekilliği seçimlerinde belki partiye oy verilebilir. Lidere oy verilebilir. Ama belediye başkanlığı seçimlerinde belediye başkan adayına oy verilir. Eskişehir’de AK Parti her zaman milletvekilliği seçiminde birinci parti olarak çıkıyor. Ama yerel seçimlerinde Yılmaz Büyükerşan kazanıyor. Neden? Çünkü vatandaş Yılmaz Büyüerşan’a oy veriyor. Benim iddiam şu; bana 5 yıl görev versin Kahramanmaraş halkı. 5 yıl görev versinler ben Kahramanmaraş’ın sorunlarını 5 yıl içerisinde basamak basamak tertemiz yapacağım. Kahramanmaraş’ı bambaşka bir şehir haline getireceğim. Bunu da vizyonla, çalışkanlığımla yapacağım.

Bana 5 yıl görev verilsin Kahramanmaraş Akdeniz’in incisi olacak. Geçen seçimlerde Kahramanmaraş halkı Fatih Mehmet Erkoç’u belediye başkanı seçti. Ne oldu? 5 yıl boyunca şehri Fatih Bey yönetti. Tayyip Erdoğan yönetmedi. Şimdi Hayrettin Bey seçilse Hayrettin Bey yönetecek, Tayyip Bey gelip yönetmeyecek. Yâda ben seçilsem ben yöneteceğim. Belediye seçimlerinde adaya oy verilir. Partilere oy verilmez. Bunu bir kez daha vurguluyorum. Gördüğüm ilgiden çok memnunum. Allah’ın izniyle hemşerilerimin desteğiyle ben bu seçimi 31 Mart akşamı kazanacağım ve 31 Mart akşamı Kahramanmaraş’ta bambaşka bir yönetim olacak. Hırsızlık olmayacak, yolsuzluk olmayacak. Belediyeden bankamatik kartı alacaksın, belediyeye gelmeden, çalışmadan maaş alacaksın. Kimin parası bu? Vatandaşın parası. Bunlara asla izin vermeyeceğim. Bir kuruş para çaldırmayacağım ve yatırımın en güzelini yapacağız. 
Önümüzdeki süreçte bunların hepsini birlikte göreceğiz. Ben hemşerilerimizin bana gösterdiği ilgiden dolayı çok mutluyum. 1 Nisan’da Kahramanmaraş’ta yepyeni bir bakış açısı olacak. Yepyeni bir anlayış olacak. Bu parti yâda siyasi anlayış değil. Ben kendi vizyonumla, önce hırsızlığı bitirerek yolsuzluğu bitirerek ve gerçekten halk için belediyecilik yaparak görev yapacağım. Belediyenin işi çöp toplamak, temizlik yapmak. Bu belediyenin asli görevidir. Ama belediyenin başka görevleri de var. İstihdam yaratacak. Mesela Gaziantep’te, Kayseri’de tramvay var. Peki, Kahramanmaraş’ta neden yok? Herkese hizmet nasıl yapılırmış göstereceğim. 
Böyle bir uygulama olmaz. Trabzon Caddesi tek yön olacak, geniş olacak, Azerbaycan Bulvarı aşağıya doğru tek yön gidiş olacak. Trabzon Caddesi’nde yapılan yeni yerler kaldıracağız. Burada siftah yapmadan dükkânını kapatan esnaflar var. Burada yapılan uygulama bana göre yanlış, buranın değişmesi gerekiyor. Burayı değiştireceğiz. Kentsel dönüşüm yapılacak. Tekke, Sakarya,  Namık Kemal, Yavuz Selim Mahallelerinde kentsel dönüşümün mutlaka yapılması gerekiyor. Kentsel dönüşüm ranttır. O rantı da birileri yemeyecekler. O rantı vatandaşlar alacak”

Derleyen: Mustafa Kılınç

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2019, 09:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER