Küçük sanayi sitesine 6 bin ton asfalt

Küçük sanayi sitesine 6 bin ton asfalt

Bu yıl 1 Milyon metrekare asfalt dökmeyi hedefleyen Dulkadiroğlu Belediyesi, bu kapsamda Küçük Sanayi Sitesi'ndeki çalışmalarını yoğunlaştırdı.


 


Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Okay, "27 günde 6 bin ton asfalt dökerek yama çalışması yaptık " dedi.
Bu yaz döneminde her konuda olduğu gibi asfalt dökümünde de rekorlara imza atmayı hedefleyen Dulkadiroğlu Belediyesi, 1 Milyon metrekare asfalt dökerek bölgesinin tüm cadde ve sokaklarını baştan aşağıya yenilemeye başladı.
Bir çok bölgede asfalt çalışmalarını sürdüren Dulkadiroğlu Belediyesi, son haftalarda çalışmalarını Küçük Sanayi Sitesi'nde yoğunlaştırarak bu alanların asfalt sorununu biran önce çözmeyi hedefliyor.
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici ve Belediye Meclis Üyeleriyle Küçük Sanayi Sitesinde toplantı gerçekleştiren Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, sanayinin tüm sorunlarının çözümü için düzenlenen toplantı öncesinde Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal ile birlikte asfalt çalışmalarını inceledi.
Çalışmaları yerinde inceleyen Ak Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, esnafın Dulkadiroğlu Belediyesi'nin çalışmalarını takdirle karşıladığını ifade ederek, "Esnafımız için çok büyük sorun olan çöp ve yol sorununu Necati başkanımız büyük bir özveriyle gidermiş. Esnaf kardeşlerimizin memnuniyeti de bizleri son derece sevindirdi" dedi.Dulkadiroğlu Belediyesi sınırları içerisinde bulunan her bölgeye eşit hizmet sözü veren Başkan Oka, bu sözünü yerine getirmek için de bir çok noktada aynı anda çalışma yaparak bu konudaki hassasiyetini bir kez daha ortaya koydu.
Küçük Sanayi Sitesi esnafına daha önce yaptığı ziyarette yaz döneminde asfalt sorununu tamamen çözüme kavuşturacağı konusunda söz veren Başkan Okay, bu sözünü yerine getirdiğini ifade ederek şunları söyledi:
"Daha önce de Küçük Sanayi Sitemizi gezdik. Hem esnafımıza hem de kooperatif üyelerine söz verdik. Bu sözlerimin de arkasında olduğumu belirtmek istiyorum. Bu yıl asfalt çalışmaları konusunda kendimize büyük bir hedef koyduk. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımız hızla devam ediyor. Şehir ekonomisi ve istihdamına büyük katkı sağlayan Küçük Sanayi Sitemizin de asfalt sorununu bu kapsamda tamamen çözüme kavuşturacağız. Kendi asfalt plentimizde   ürettiğimiz asfaltı sanayimizin sokaklarıyla buluşturuyoruz. Fen İşleri Müdürlüğümüzün bir ekibi burada bu sorunu tamamen çözmek büyük çaba harcıyor. Bu sorunumuzu tamamen çözüme kavuşturduktan sonra sanayi sitemizin diğer sorununu da hızla çözeceğiz."

Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2015, 07:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63