Öztunç: “Çalışan Ve Hak Eden Kazanacak”

Öztunç: “Çalışan Ve Hak Eden Kazanacak”

Ali Öztunç Seçim Çalışmalarını Değerlendirdi.


Cumhuriyet Halk Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Adayı eski RTÜK üyesi Ali Öztunç 1 Kasım seçimlerinde sahada yapmış olduğu çalışmalarını değerlendirdi.


MECLİSE 2 VEKİL GİDECEĞİZ


CHP Kahramanmaraş Milletvekili Adayı Ali Öztunç 1 Kasım seçimlerinde aday olarak çalışmalara başladıklarını söyledi. Öztunç;  “Çalışmaktan asla yılmadık ve partim adına Kahramanmaraş’ta mücadele ettik. Ve etmeye devam edeceğim.  Evremde bulunan herkese de bunu aşılamaya çalıştım.  Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun hazırlamış olduğu 2015 seçimlerindeki projelerimizi vatandaşlarımıza anlattık. Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin bize karşı duyarlı ve samimi olması Kahramanmaraş’tan 2 Milletvekilli olarak meclise gönderecekleri beni çok ümitlendiriyor.”


“2 ay önce Kahramanmaraş’ta siyasi çalışmalara başladık. Şu ana kadar tüm ilçeleri 3 kez ziyaret ederek hemen hemen her köyü her yeri gezdik dolaştık. Elbette seçim gündeminin sıcak olmasıyla bizde geçmişteki hatalarımızı gittiğimiz yerlerde seçmenlerle, halkımızla paylaşıp, nerelerde hata yaptığımızı öğreniyoruz. Halkımız samimi duygular içeresinde bizi sahiplendikleri gibi, neler yapıp, neler yapmayacağımızı bize anlatıyorlar. Onların tespitlerini not edip, değerlendiriyoruz. Biz bundan önce seçilen Milletvekilleri gibi olmayacağız. Biz haftanın her iki günü Kahramanmaraş’ta olacağız, köylerde vatandaşlarımızın yanında olacağım. Örgütümüzle, partililerimizle birlikte çalışıyoruz. Mahalle muhtarlarımızla ve ailelerle beraber oluyoruz, dertlerini, sorunlarını dinliyoruz. Projelerimizi anlatıyoruz. Ve onları da çalışmaya teşvik ediyoruz. ” dedi.


HALKIMIZDAN MEMUN KALDIK


Çalışmalardan son derece memnun olduğunu belirten Öztunç; “Ulaşabildiğimiz ve gidebildiğimiz her yerde bizi sahipleniyorlar ve destekliyorlar.  Bizde onların bu heyecanlarını canlı tutmaya ve ileri götürmeye çalıştık. Bu çalışma süreci bana bir nevi doping oldu. Çalışmaktan asla yılmadık ve partim adına mücadele etmeye devam edeceğim. Çevremde bulunan herkese de bunu aşılamaya çalıştım. Yaptığımız çalışmalar hem Partimin projelerini hem de kendi düşüncelerimi aktarmaya çalıştım ve bizi dinlemeye gelenlerin sorduğu soruları cevapladık” diye konuştu.


 GÖREVLİLER SANDIKLARA SAHİP ÇIKACAK


Seçimlerde en büyük etkenin oylara sahip çıkılması olduğunu belirten Öztunç, bunun içinde çok dikkatli olacaklarını dile getirerek; “Önümüzde yapılacak olan genel seçimler öncesi mutlaka yapmamız gerekenler var. Öncelikle oyumuza sahip çıkacağız. Seçmenimize sahip çıkacağız ve sandığa sahip çıkacağız. Burada örgütümüzle paylaştığımız ve kabul gören uygulamaları hayata geçirdik. Görev verilen sandık görevlilerine kurs ve eğitim verdik.”


GEÇMİŞTEN DERS ALDIK


Seçim çalışması için gittikleri her yerde farklı görüşlerdeki insanlara da, niçin CHP’ye oy vermeleri gerektiğini belirten Öztunç; “Geçmişte başka partilere oy vermiş vatandaşlarımızın da ülkemizde yapılan yanlışlıkların durdurulması, içte ve dışta olan kargaşaların bitirilmesi hiçbir siyasi sosyal çalkantıya sebep olmadan ülkemizin kalkınması için mevcut iktidara oy verilmemesi, bu yanlışları yapanlara kırmızı kart gösterilmesi için oylarımızı CHP’de birleştirerek bu değişimin mutlaka sağlanması gerekliliğini anlattık. Çünkü bu ülkenin kavgaya değil barışa, yatırıma ve üretime ihtiyacı var.  Çiftçinin, esnafın, işçinin kazandığı sanayicinin korkmadan rahatlıkla yatırım yapabileceği sükûneti oluşturmak için refah bir Türkiye’yi yeniden oluşturmak durumundayız” sözleri ile anlatmaya çalıştıklarını ifade etti.


HALK BİZİ SAHİPLENDİ


CHP Kahramanmaraş Milletvekili adayı Ali Öztunç konuşmasında 1 Kasım Seçimlerinde hak edenin kazanmasını istediğini ifade ederek;  “Kim çok çalıştı ve emek verdi ise düzgün bir çalışma yürüttü ise o kazansın. Bu noktada en çok kendimi görüyorum, çok emek verdiğimi biliyorlar, söylüyorlar. Halkımız bunun içinde bana atom karınca diyor. Çok haklı söylüyorlar. Çünkü ben günün 24 saatinin 20 saatini çalışarak gecemi gündüzümüze katım” dedi.


Ben seçim önceden nasıl çalıştım ise seçimlerden sonra aynı şekilde çalışacağım Ali Öztunç’un sözüdür tablo gerçekten Cumhuriyet Halk Partisi çok iyi görünüyorum 1 Kasım seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisin Kahramanmaraş’ta ciddi iğime Yakaladığını ve bunun sonucunda en az iki Milletvekilliği olduğunu görüyorum İnşallah böylede olacak Biz Türkiye Büyük Millet Meclisine Kahramanmaraş’tan iki Milletvekili olarak gideceğiz diyerek sözlerine devam eden Öztunç Kahramanmaraş ve tüm İlçelerimizde vatandaşlar bana Sahiplendi buda beni çok mutlu ediyor benim Elbistanlı olmamdan dolayı farklı bir sahiplenme var tüm partilerden destek geliyor yolda Başka partilerin kimlik kartlarını çıkarıp gösteriyorlar oğlum ali bu dönem oyumuz sana namusuma şerefime sana oyumuz diyorlar ve Kahramanmaraş’ın bu toprağının adamı verdiği sözü tutar söz dediği zaman bitmiştir saten  o gider sandığa oyunu verir gerçekten çok ciddi bir seçim çalışması yürüttük yoğurulduk sesimiz gitti ama durmayacağız inşallah 1 kasımda  güzel sonuç alacağız ve 1 kasımdan sonra memleketimiz için el ele gönül gönülle vereceğiz parti ayrımı yapmadan bana oy vermiş vermemiş fark etmez  eşit hizmet yapacağız memleketimiz için”  dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2015, 11:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63