'Projesi olmayan bağırır, çağırır'

'Projesi olmayan bağırır, çağırır'

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, ''Siyasette üslup irtifa kaybetti'' dedi.

Sezer, Çanakkale'nin Ayvacık ilçesine bağlı Küçükkuyu beldesinde, Partisi'nin seçim bürosunda partililere hitap etti.

Türkiye'de büyük sıkıntılar yaşandığını, işsizlik ve yoksulluğun bu sıkıntıların en büyüğü olduğunu dile getiren Sezer, işsizliği, yoksulluğu yenecek projeleri hayata geçirmesi gereken Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gününü ''konuşmakla'' geçirdiğini söyledi.

Sezer, ''O konuşuyor, karşıdan Baykal ona cevap veriyor. Bunu yaparlarken de siyasette üslubu biraz düşürdüler. Buna çok üzülüyorum. Siyasette üslup irtifa kaybetti'' dedi.

Bu tip olayların, Türk insanını hak etmediği durumlarla karşı karşıya bıraktığını anlatan Sezer, şöyle konuştu:

''Siyasetçinin yapacak işi ve projesi yoksa, sorunlara çözüm üretemiyorsa, siyaseti de meslek olarak seçmişse sesini yükselterek, bağırıp, çağırarak oy almaya çalışır. Bazen geçici bir dönem için başarılı da olabilir, ama uzun vadede böyle bir siyaset anlayışının başarılı olması mümkün değildir. Siyasetteki kirlenmişlik ve yozlaşmışlık aslında tüm alanlarda insanımızın önünü tıkıyor. Bu tıkanmışlıkla, dünyanın en güzel bölgesinde, en verimli topraklarında, en derin halk kültürüne sahip halkı olan bu ülkeye haksızlık yapılıyor. Oysa siyaset, çözüm ve iş üretmek, gençlerimize meslek edindirmek, sosyal adaleti gerçekleştirmek durumunda, ama bugün siyaset televizyonlarda gösterilen 2 politikacı aracılığıyla bir laf ebeliğine dönüştü.''

Sezer, Türkiye'nin en başarılı belediye başkanlarının DSP'liler olduğunu savunarak, sözlerine şunları ekledi:

''Görülüyor ki artık birileri, baronlar, güç odakları, çıkarcılar, güneşi balçıkla sıvayamıyor. Bizim adaylarımız, seçilen başkanlarımız, il genel ve belediye meclisi üyelerimiz düzgün, dürüst, çalışkan insanlar. Bu ülkeyi, beldesini, ilçesini seven; projesini hayata geçirecek yüreği, bilgisi, dirayeti ve vizyonu olan insanlardır. DSP örgütleri; siyaseti bir görev alanı olarak görür, çıkar alanı değil. En sade üyesinden, en üst yöneticisine, belediye başkanına kadar hiç bir DSP'li siyaseti ihale takipçiliği için, imar değişikliği yoluyla rant elde etmek için kullanmaz. İşte DSP'nin ayrıcalığı budur.''

Sezer, konuşmasının ardından, vatandaşlardan Küçükkuyu'da Partisi'nin Belediye Başkan Adayı Ahmet İşsever'e oy vermesi istedi.

(AA)

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2009, 08:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63