TOKİ'den konut çıkanlar dikkat! Gelişmeleri e-Devlet'ten öğrenebilecekler TOKİ'den konut çıkanlar dikkat! Gelişmeleri e-Devlet'ten öğrenebilecekler

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, Türkiye'nin Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ı Kremlin'de kabul edeceği resmi olarak duyuruldu. İki lider arasındaki buluşma hakkında detaylı bilgi verilmezken, önemli konuların ele alınması bekleniyor.

FİDAN, KÜBALI MEVKİDAŞIYLA ÖNEMLİ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİ

BRICS+ Toplantısı için Rusya'ya giden Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, çeşitli ülkelerin yetkilileriyle bir dizi görüşme gerçekleştirdi. Fidan'ın son durağı, Küba Dışişleri Bakanı Bruno Rodriguez Parrilla ile yapılan görüşme oldu. Bakanlık sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Bakan Fidan, Nijniy Novgorod'da gerçekleştirilen BRICS+ Toplantısı kapsamında Küba Dışişleri Bakanı Parrilla ile bir araya geldi." denildi.

KRİTİK PUTİN-FİDAN GÖRÜŞMESİ YAKLAŞIYOR

Kremlin tarafından yapılan açıklamada, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bugün içerisinde bir görüşme yapacağı duyuruldu. Görüşmenin gündemi hakkında net bir bilgi verilmezken, uluslararası ilişkilerdeki gelişmelerin ele alınması bekleniyor.

BRICS+: GELİŞMEKTE OLAN ÜLKELERİN GÜÇ BİRLİĞİ

Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin'in 2006'da oluşturduğu "BRIC" grubuna Güney Afrika'nın katılmasıyla oluşan "BRICS", gelişmekte olan ülkelerin uluslararası arenadaki etkisini artırmayı hedefliyor. Son olarak Mısır, Etiyopya, İran, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri de BRICS'e katıldı. Grubun genişletilmiş versiyonunun adı "BRICS+" olarak düşünülüyor.

TÜRKİYE'NİN BRICS'E KATILIMI GÜNDEMDE

Türkiye'nin BRICS'e katılıp katılmayacağı sorusu, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan'ın Çin'deki temasları sırasında gündeme gelmişti. Fidan'ın, "Türkiye'nin çıkarları doğrultusunda hareket etmesi durumunda neden olmasın" şeklindeki açıklaması, Türkiye'nin bu birliğe katılımı konusunda spekülasyonlara neden oldu.

Editör: İsa Aslantaş