Beşiktaş, geçtiğimiz gün Rıza Çalımbay ile anlaşma sağlayarak kulübünde ikinci teknik direktörlük dönemine start verdi. Rıza Çalımbay, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde basın mensuplarıyla buluştu ve duygularını paylaştı.

Tatsız prova! Milli Takımımız İtalya ile berabere kaldı Tatsız prova! Milli Takımımız İtalya ile berabere kaldı

"YUVAMDA OLMAKTAN MUTLUYUM"

Çalımbay, "Benim açımdan tekrar buraya gelmek büyük mutluluk. Beşiktaşlıyım. Ben ilk kez bu göreve geldiğimde Demirören zamanında yine böyle bir ortamda Beşiktaş’ta görev almaya başladım. O zaman da yine kaosun olduğu bir ortamdı. ’Yapabilir miyiz hocam?’ dediler. ’Yaparız’ dedim ve geldim. Beşiktaş benim yuvam. Burada olmaktan mutluyum." şeklinde duygularını ifade etti.

"KEŞKE DAHA ÖNCEDEN GELEBİLSEYDİM"

Sezon başında takımın başında olmayı tercih ettiğini söyleyen Çalımbay, "Sıkıntılı bir durum söz konusu. Ama biz taşın altına elimizi koyacağız. İhtiyaç olduğunu söylediler, geldik. Ben Beşiktaş Kulübü’ne minnet borçluyum. Yaşadığım başarıları bu kulüpte elde ettim. Keşke daha önceden gelebilseydim. Ama umutluyum. İyi olacağını düşünüyorum." dedi.

riza-calimbay-bjk

"BEŞİKTAŞ TARAFTARINI KAZANMAMIZ GEREKİYOR"

Çalımbay, Beşiktaş’ın taraftarının önemine vurgu yaparak, "Taraftarımız kırgın ve sinirli. Önceliğimiz Beşiktaş taraftarını geri kazanmak. Taraftarın 12. adam olduğunu söylüyorlar. Bence Beşiktaş taraftarı 1. adamdır. Ben taraftarlarımıza inanıyorum. Futbolculuk hayatımdan da biliyorum ve tanıyorum. Bize destek vereceklerinden şüphemiz yok." ifadelerini kullandı.

"ZAMANLA TÜM OYUNCULAR HAZIR DURUMA GELECEK"

Çalımbay, takımın mevcut durumunu analiz ederken, "Zamanla tüm oyuncuların hazır duruma geleceğini söylüyorum. Beşiktaş takımının oyun anlayışı bu değil. Biz bunları çözeceğiz. Takımlar kendinden seviye olarak daha düşük takımlara puan kaybı yaşadığında mental olarak daha kötü bir duruma gelebiliyor." dedi.

"GÖREVE KENDİ EKİBİMLE DEVAM EDECEĞİM"

Göreve kendi ekibiyle devam edeceğini belirten Çalımbay, "Ekibim yeterli ve kapsamlı. Gerek görülür ise sonradan takviye yapabiliriz. Ama başlangıç olarak kendi ekibim ile yola çıkacağım." açıklamasını yaptı.

"ALTYAPIDAN BİRKAÇ İSİMİ KAMPA GÖTÜRECEĞİM"

Altyapıya önem verdiğini dile getiren teknik direktör, "Ben Beşiktaş altyapısında yetiştim. Altyapıları severim. Altyapı ile ilgili farklı düşünce ve fikirlerim var. İnşallah bunları da zamanla uygulamaya başlayacağız." diye konuştu.

"LİGDE HER ŞEY BİTMEDİ"

Süper Lig’de henüz her şeyin belli olmadığını vurgulayan Çalımbay, "Ligde her şey bitti demek doğru olmaz. Bu kadro ile de mücadelemizi yapacağız tabii ama devre arasında yapılacak birkaç takviye transfer ile yukarıdakileri yakalayabiliriz." şeklinde konuştu.

Editör: İsa Aslantaş