Rus Su-25 avcı-bombardıman uçağının Pazartesi günü Yeysk kasabası yakınlarında Azak Denizi'ne düştüğü ve pilotun başarılı bir şekilde fırlatıldığı yerel yetkililer tarafından sosyal medyada yapılan açıklamayla duyuruldu.

Yanıltıcı görseller tarihe karıştı! Gıda etiketlerinde yeni dönem Yanıltıcı görseller tarihe karıştı! Gıda etiketlerinde yeni dönem

Sosyal medyada paylaşılan doğrulanmamış videolarda, bir kumsalın yakınında denizin üzerinden inen bir paraşüt ve suda büyük bir sıçrama görüldü. Yeysk, Ukrayna'nın Donetsk bölgesinin Rus kontrolündeki bölümünden Azak Denizi'nin karşısında bulunuyor. Rusya'nın Krasnodar bölgesinden yetkililer, pilotun sudan kurtarıldığını belirtti.

Olayla ilgili ayrıntılar henüz netlik kazanmamış olsa da, yetkililer pilotun sağ salim kurtulduğunu açıkladı. Kazanın nedeni hakkında herhangi bir resmi beyanat yapılmadı.

Su-25 avcı-bombardıman uçağı, Rusya tarafından sıklıkla kullanılan bir savaş aracıdır. Bu tür uçaklar genellikle hava-saldırı ve keşif görevleri için kullanılır. Kazanın ardından olay yerine kurtarma ekipleri sevk edildi ve nedenleri üzerine soruşturma başlatıldı.