Muğla'nın Seydikemer ilçesinde, 22 Mart'ta kaybolan Şaban Ataş'tan (52) uzun süre haber alınamaması üzerine aile üyeleri "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programına katıldı. Eski eşi Emine Karabulut'un program sonrası Müge Anlı'ya cinayeti itiraf etmesi olayın seyrini değiştirdi.

ŞOK İTİRAF: "ŞABAN'I İPLE BOĞDU"

Emine Karabulut, "Kahvaltıda Burhanettin Öztürk, Şaban ve ben oturuyorduk. Aralarında kavga çıktı. Burhanettin, Şaban'ı iple boğdu ve cesedi götürdü" sözleriyle cinayeti itiraf etti. Karabulut, cesedin gömüldüğü yeri de açıkladı. Bu itiraf üzerine Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğü harekete geçti. Sarıyer mevkiinde üzeri taşlarla örtülü bir erkek cesedi bulundu.

5 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA

Bulunan cesedin Şaban Ataş'a ait olduğu belirlendi ve otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı, kasten adam öldürme suçundan soruşturma başlattı. Bu kapsamda Emine Karabulut, 2 oğlu, annesi ve Burhanettin Öztürk olmak üzere 5 kişi gözaltına alındı.

DNA TESTİ YAPILACAK

Cinayete ilişkin soruşturma devam ederken, taşların altına gömülü bulunan Şaban Ataş'ın cesedinin kesin ölüm nedeni belirlenmek üzere otopsi yapılacak. Cesedin tanınmaz halde olması nedeniyle DNA testi ile kimlik tespiti yapılacağı öğrenildi. Şüphelilerin ifadeleri cinayet bürosunda alınıyor. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Timur Cihantimur'un Davasında Flaş Karar: Tutukluluk Sürüyor Timur Cihantimur'un Davasında Flaş Karar: Tutukluluk Sürüyor

ŞÜPHELİLER HAKİM KARŞISINDA

Gözaltına alınan şüpheliler Emine Karabulut, Durkadın Karabulut, Burhanettin Öztürk, Mert Ataş ve Mehmet Ataş, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Editör: İsa Aslantaş