Verilen bilgiye göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Gaziantep'teki bir özel hastanede yaşanan şiddet olayını kınamış ve Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda olay hakkında bilgi vermiştir. Olay, hasta sebebiyle hemşirelere sözlü ve fiziki müdahale ile başlamış, daha sonra hasta yakını kalabalık bir grubun hastaneye gelmesiyle büyümüştür. Bir hekim arkadaş durumu tehlikeli boyutlarda yaralanmış, bir görevli ise darp edilmiştir. Olaya karışan 1 kişi tutuklanmış, diğer saldırganlar hakkında adli süreç ve soruşturma devam etmektedir.

Bakan Koca ayrıca, sağlık çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini ileterek, Sağlıkta Şiddete Karşı Eylem Planı'nın yakında uygulanmaya konulacağını belirtmiş. Sağlıkta şiddetin yasa, tedbirler ve toplumsal sağduyuyla yenilebileceğine olan inancını dile getirmiştir.

Canan Karatay, Yemem Diye Uyardı! İlaçlı Kuruyemişler Geliyor! Canan Karatay, Yemem Diye Uyardı! İlaçlı Kuruyemişler Geliyor!

Bu tür şiddet olayları, sağlık çalışanlarının güvenliğini tehdit eden ciddi sorunlardır. Sağlık Bakanlığı gibi kurumlar, sağlık personelinin güvenliğini sağlamak ve sağlık hizmetlerinin kesintisiz bir şekilde sürdürülmesini desteklemek için çeşitli önlemler almaktadır.