Mart kapıdan baktırır!

Mart kapıdan baktırır!
Mart kapıdan baktırır, kazma-kürek yaktırır....Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Türkiye'nin Balkanlar üzerinden gelen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın eksini gireceğini bildirdi.

Yapılan uyarıda, halen kuzey ve doğu kesimlerde aralıklarla devam eden yağışlara ilave olarak, Balkanlar üzerinden gelecek yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin edildiği belirtildi.

Perşembe günü Türkiye genelinde aralıklarla görülecek yağışların; Orta ve Doğu Akdeniz (Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş) ile Antalya'nın doğu ilçelerinde (Alanya, Gazipaşa, Serik, Manavgat) kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacağı kaydedildi.

Marmara'nın güneydoğusu (Bursa ve Bilecik), Kuzey Ege'nin iç kesimleri (Afyon, Uşak ve Kütahya), Bolu, Kastamonu, Düzce, Karabük, Eskişehir ve Ankara'nın batı çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren İç Anadolu'nun kuzeydoğusu (Yozgat, Sivas ve Kayseri), Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli karla karışık yağmur ve kar şeklinde ''etkili'' olması beklendiği bildirildi. Yağışların Cuma günü doğu bölgelerde aralıklarla devam edeceği, batı kesimlerde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Doğu Anadolu ve İç Anadolu'nun doğusu başta olmak üzere iç ve doğu kesimlerde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri (Gümüşhane, Artvin ve Bayburt'un yüksekleri) ile Doğu Anadolu bölgesinde (Muş, Bitlis, Hakkari, Erzurum, Kars, Ardahan ve Ağrı) görülecek kar yağışının çığ tehlikesine neden olabileceği yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olması istendi. Hava sıcaklıkları ise batı bölgelerden başlamak üzere Cuma günü kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak.

İç ve doğu kesimlerde karla karışık yağmur ve kar, Orta ve Doğu Akdeniz'de sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde etkili olacak yağışların neden olabileceği vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olması gerektiği kaydedildi. (CİHAN)

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2009, 10:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66