Kuzey Kıbrıs 2024 asgari ücret ne kadar? Kuzey Kıbrıs 2024 asgari ücret ne kadar?

Maliye Bakanlığı, 17 milyar TL'lik sahte fatura kullanımı ile ilgili büyük bir operasyon başlattı. 50 ilde 230 vergi müfettişi sahaya inerek 5 bin 100 mükellefi incelemeye aldı.

BAKAN ŞİMŞEK TALİMAT VERDİ, İNCELEMELER BAŞLADI!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in talimatıyla sahte fatura şüphesiyle 5 bin 100 mükellefin incelemeye alındığı öğrenildi. Müfettişlerce yürütülen incelemelerde, bilerek sahte fatura kullanımına yönelik değerlendirmeler artacak. Bu yönde bir tespitte bulunulması halinde ağır cezalar uygulanacak.

VERGİ KAÇAKÇILIĞINA YENİ YOL HARİTASI!

Organize vergi kaçakçılığı ile mücadelede de yeni bir yol haritası belirlendi. Çalışan kurumlar arasında eşgüdüm artırılırken, güçlendirilmiş inceleme süreci başlatıldı. Verginin yanı sıra kara para aklama incelemeleri de yapılacak.

VERGİ DENETİM KURULU, İÇİŞLERİ, ADALET VE MASAK İŞ BİRLİĞİNDE!

Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Mali Suçları Araştırma Kurulu Başkanlığı (MASAK) ve diğer paydaşlar bir araya gelerek ortak bir yaklaşım geliştirecek. Ortak yaklaşım geliştirilirken Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve diğer ülkelerden önlemler değerlendirilecek. Bu çerçevede teknik takip, arama ve el koyma gibi koruma tedbirlerine sürecin en başından itibaren başvurulacak.