Salih Akkaya, toplumsal hizmet ve liderlik yolculuğunda önemli bir isim. 1965 yılında Değirmen Köyü'nde doğan Akkaya, hayatını ve kariyerini halka hizmet etmeye adamış bir kişilik olarak öne çıkıyor. İşte, Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih Akkaya'nın dikkat çeken hayat yolculuğu ve başarıları.

EĞİTİM VE KARİYER BAŞLANGICI

Salih Akkaya'nın eğitim hayatı, 1977 yılında Cumhuriyet İlkokulu'ndan başlayarak, Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü ve sonrasında S.Ü. Ziraat Fakültesi'nde devam etti. Akademik başarılarıyla dikkat çeken Akkaya, yüksek mühendislik ve doktora derecelerini de elde etti.

KAMU HİZMETİ VE YÖNETİCİLİK SERÜVENİ

Akkaya'nın kamu hizmeti kariyeri, Artvin Köy Hizmetleri İl Müdürlüğü'nde başladı ve Konya İl Müdürlüğü'nde Kontrol Mühendisi olarak devam etti. 2003 yılında İl Müdürü olarak atanan Akkaya, Kütahya İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine de getirildi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI VE YEREL YÖNETİMDEKİ BAŞARILAR

Akkaya, 2014 yılında Akşehir Belediye Başkanı olarak seçildi ve bu görevini başarıyla sürdürerek yeniden seçildi. Görev süresince, Akşehir ve çevresindeki köylere yapılan önemli yatırımlar ve projelerle adından söz ettirdi.

ULUSLARARASI PROJELER VE ÖDÜLLER

Salih Akkaya, uluslararası projelerde de aktif rol alarak, Coğrafi Bilgi Sistemleri projesiyle AB fonlarından destek kazandı. Ayrıca, yaptığı hizmetlerle toplam 15 adet takdir, teşekkür ve üstün başarı belgesi ile ödüllendirildi.

TOPLUMA HİZMET VE SOSYAL SORUMLULUK

Akkaya, Akşehirliler Derneği yönetim kurulu üyeliği, Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği gibi çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de aktif görev aldı. Aynı zamanda spor ve kentsel gelişim alanlarında da önemli katkılarda bulundu.

AİLE HAYATI VE KİŞİSEL DEĞERLER

Salih Akkaya, evli ve dört çocuk babası olarak, aile değerlerine de büyük önem veriyor. Kamu hizmetindeki başarılı kariyerinin yanı sıra, aile hayatıyla da örnek bir profil çiziyor.

Astrolojik zeka haritası: Bu burçlar cehennemde VIP Astrolojik zeka haritası: Bu burçlar cehennemde VIP

Salih Akkaya'nın hayat hikayesi, topluma hizmet etme arzusu ve başarılarıyla dolu. Akşehir ve çevresine yaptığı katkılarla tanınan Akkaya, yerel yönetim ve toplumsal hizmetler alanında öne çıkan bir figür olarak dikkat çekiyor.