Erzincan toprak kayması nedir? Nasıl oldu? Ölü ve yaralı sayısı kaç? Erzincan toprak kayması nedir? Nasıl oldu? Ölü ve yaralı sayısı kaç?

Savaş Özdemir, 1972 yılında Ardahan'da doğdu ve 37 yıl boyunca Çayırova'da yaşadı. Eğitimine Ankara'da başlayıp Pendik Lisesi'nde tamamlayan Özdemir, Newport International University'den İşletme Bölümü mezunu. Evli ve üç çocuk babası olan Özdemir'in iş ve siyasi hayatı, onun toplumda nasıl bir iz bıraktığını gösteriyor.

İŞ DÜNYASINDA VE YEREL YÖNETİMLERDE ÖNEMLİ ROLLER

Savaş Özdemir, profesyonel kariyerine Çayırova'da bir şirkette yönetici olarak başladı ve burada 6 yıl boyunca görev yaptı. 2004 ile 2009 yılları arasında Çayırova Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Özdemir, 2010 yılından itibaren ise kendi kurduğu personel servis hizmeti şirketini yönetiyor.

KÜLTÜREL VE SOSYAL KATKILAR

Özdemir, Çayırova Kars Ardahan Iğdır Kültür Derneği Başkanlığı ve Çayırova Serhat Spor Kulübü yöneticiliği gibi önemli sosyal roller üstlendi. Ayrıca, Marmara Kars Ardahan Iğdır Sanayici Ve İş Adamları Derneği'nin (KAISİAD) kurucusu ve yöneticisi olarak da hizmet verdi.

SİYASİ HAYAT VE TOPLUMSAL KATKILAR

AK Parti'nin kuruluş sürecinde aktif rol alan Özdemir, Gebze ve Çayırova teşkilatlarının kurulmasına önemli katkılarda bulundu. 2002-2004 yılları arasında AK Parti Gebze İlçe Başkanlığı Halkla İlişkiler Birim Başkanı olarak görev yaptı. 2004 yerel seçimlerinde Çayırova Belediye Meclis Üyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi olarak seçildi ve bu süre zarfında birçok komisyonda yer aldı.